26.04.2015 r. oddział świnoujski Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej z okazji swoich pierwszych urodzin , zorganizował spływ rzeką Gowienicą. Rzeka ta jest rzeką dziką tzn., że nikt (poza matką naturą) nie ingeruje w to co tam się dzieje i co się na nią przewraca.

kajaki (2)

W imprezie wzięła udział bardzo mocna (ponad 20 osobowa) grupa członków naszej organizacji i sympatyków spływów kajakowych. Rzeka okazała się niezwykle wymagająca, ilość zwałek powalała nas z nóg i dosłownie z kajaka. Musieliśmy się wykazać niesamowitą pomysłowością w pokonywaniu przeszkód, których było naprawdę bardzo wiele. Należy przyznać, że wszyscy okazali się twardzielami, szczególnie dziewczęta i udało nam się spławić tym blisko 9 km odcinkiem. Po spływie rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy wcześniej przygotowany prowiant.

kajaki (3)
Widzimy, że ta forma aktywnego spędzania czasu nie jest zapomniana, i cieszy się dużym zainteresowaniem, więc już mamy pomysł na następny spływ, na który serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, za wsparcie w postaci użyczonych nam kajaków, bez których spływ nie mógłby się odbyć.

Zapraszamy do wstępowania w szeregi RWR, ponieważ to z Wami i dla Was chcemy organizować tego typu imprezy.

Z ratowniczym pozdrowieniem
instruktor ratownictwa wodnego RWR
Michał Stefaniak