Strona główna » Mamy finał!

W dniach 18-19.04.2015 w hali sportowej ZSO przy ul. Witosa 12 rozgrywany był półfinał Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej chłopców. Do Świnoujścia przyjechały zespoły z Rzeszowa, Warszawy oraz Ostródy.

Dwa najlepsze zespoły uzyskiwały awans to turnieju finałowego. Stawka była więc wysoka a emocje momentami były ogromne. Maraton LNG będący gospodarzem w pierwszym meczu wyszedł lekko stremowany.

Rywalem był uznany zespół Resovii Rzeszów. Po bardzo wyrównanym pierwszym secie , wygranym na przewagi przez Maraton LNG 27:25 ,trema zeszła z naszych chłopaków i drugiego seta zagrali koncertowo i cały mecz wygrali 2:0. Był to duży krok w kierunku Finału. Wieczorem po wygranej 2:0 z drużyną z Ostródy ,stało się jasne ,że po raz drugi z rzędu Świnoujście zagra w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodzików.

Niedzielny mecz z MDK Warszawa decydował kto zajmie pierwsze miejsce i będzie miał teoretycznie łatwiejszą grupę w wielkim finale. Niesieni dopingiem swoich rodziców oraz starszych kolegów , zawodnicy MMKS nie dali szans rywalowi i gładko wygrali 2:0 .Awans z pierwszego miejsca i to bez straty seta!
IMG_20150419_125825

Teraz przed drużyną dwa tygodnie przygotowań i wyjazd do Tarnowa Podgórnego aby walczyć o medal Mistrzostw Polski.