Strona główna » „15” Wokół Wolgastsee – WYNIKI. Foto-Video

„15” Wokół Wolgastsee – WYNIKI. Foto-Video

by Świnoujście w sieci

Powtórka sprzed roku. W piękne, słoneczne niedzielne południe 19 kwietnia rozegrana została tegoroczna edycja „15” Wokół Wolgastsee – biegu zaliczanego do Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Trasa wiodła wokół jeziora i liczyła 15km (4 pętle po 3.75km każda).

Dwa okrążenia, czyli 7.5km pokonało dwoje biegaczy – Ryszard Pilz(32.08) i Julia Kula(48.15), a trzy okrążenia, czyli 11.25km – Daniel Mularczyk(1.00.19), Anna Zakens i Roman Kurdzieko(1.20.31) oraz Joanna Bilard(1.20.42).
Pełny Dystans, a więc 15km najszybciej pokonał Robert Derda przed Januszem Michalskim i Łukaszem Jadachem. Wśród pań najszybsza była Małgorzata Michalska przed Joanną Szczepaniak i Anną Stafiej, która ostrym finiszem pokonała o jedną sekundę dwóch kolejnych zawodników.

jogging

Warto przypomnieć, że rok temu bieg ten wygrał również Robert Derda, ale w czasie o 2’42’’ gorszym, a Janusz Michalski był wówczas trzeci ex equo z Piotrem Andrzejewskim. Dzisiejsza zwyciężczyni – Małgorzata Michalska – rok temu zajęła 3 miejsce uzyskując wówczas czas gorszy od tegorocznego o 2’48’’; wtedy wygrała Beata Szczerba(1.10.12).