Strona główna » Pijany i poszukiwany rowerzysta z trzema sądowymi zakazami

Pijany i poszukiwany rowerzysta z trzema sądowymi zakazami

by Świnoujście w sieci

Zarzut złamania trzech sądowych zakazów oraz kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości usłyszał 55-latek, którego zatrzymali świnoujscy policjanci. Mężczyzna był także poszukiwany przez sąd i już trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę za wcześniejsze złamanie prawa.

Policjanci ze świnoujskiej komendy patrolujący wczoraj miasto, na jednej z ulic zwrócili uwagę na jadącego rowerem mężczyznę, który był podobny do osoby poszukiwanej. Od zsiadającego z roweru 55-latka mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. Kontrolowany miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Podczas sprawdzeń w policyjnych systemach informatycznych, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiadał aż trzy aktywne zakazy kierowania rowerami, wydane przez Sąd Rejonowy w Świnoujściu. W trakcie dalszych sprawdzeń wyszło także na jaw, że 55-letni mieszkaniec Świnoujścia był poszukiwany przez ten sam sąd na podstawie dwóch zarządzeń celem odbycia kary łącznie trzech miesięcy pozbawienia wolności za inne, wcześniejsze przypadki złamania prawa.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. Dziś usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa dotyczącego niestosowania się do trzech orzeczonych prawomocnych wyroków sądowych. Podczas przesłuchania 55-latek tłumaczył policjantom, że zapomniał o wyrokach. Kodeks karny przewiduje za ten czyn karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany usłyszał również zarzut dotyczący kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Podczas przesłuchania wnioskował on o karę dla siebie 400 zł grzywny i 3 lat zakazu kierowania rowerami.

55-letni mieszkaniec Świnoujścia już trafił za kratki Aresztu Śledczego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

5 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW