Strona główna » Teatr Vorpommern ma dla świnoujścian ciekawą propozycję

Teatr Vorpommern ma dla świnoujścian ciekawą propozycję

by Świnoujście w sieci

Bilety w przystępnej cenie i wiele dodatkowych atrakcji oferuje młodszym i starszym mieszkańcom Świnoujścia Teatr Vorpommern w Greifswaldzie. Przedstawienia muzyczne, baletowe czy koncerty filharmoniczne odbywają się zarówno w siedzibie teatru w Greifswaldzie, w Stralsundzie jak i Heringsdorfie. Swoje propozycje dla publiczności ze Świnoujścia prowadzący teatr przedstawili podczas spotkania z naszymi nauczycielami i instruktorami Miejskiego Domu Kultury.

Theater Vorpommern to właściwie 3 teatry, w Greifswaldzie, Stralsundzie i w „Białym Mieście” Putbus na Rugii. Wszystkie trzy mają w tym roku okrągły jubileusz, tearty w Greifswaldzie i Stralsundzie 100 urodziny, a teatr w Putbusie 200-setne. Publiczności prezentuje nie tylko tradycyjne spektakle teatralne, ale również ciekawe, ambitne i zabawne przedstawienia muzyczne, dramatyczne, baletowe oraz koncerty filharmoniczne. Grupa świnoujskich nauczycieli i instruktorów domu kultury, która odpowiedziała na zaproszenie teatru, obejrzała m.in. słynną aranżację baletową opery Carmen Georges’a Bizeta. Ciekawostką było to, że akcja osadzona była w dzisiejszych czasach. Carmen oraz towarzyszące jej tancerki wystąpiły w strojach, które noszą współczesne dziewczyny. Także żołnierze grający w tej operze, występują w mundurach współczesnych żołnierzy.

– Ta współczesność w Carmen trochę nas zaskoczyła, ale bardzo pozytywnie – mówili po przedstawieniu świnoujscy nauczyciele. – Oczywiście nie każdy jest miłośnikiem baletu, ale taka współczesna wersja naszej młodzieży z pewnością by się spodobała. Przekonaliby się, że dobra sztuka, mimo, iż napisana sto czy dwieście lat temu, świetnie odnajduje się również we współczesnych czasach.

Przedstawienie miało na celu zaprezentowanie choć części możliwości, jakie daje Theater Vorpommern, także widzom ze Świnoujścia.

– Ściśle współpracujemy już ze szczecińską Operą na Zamku, robimy wspólne przedstawienia zarówno dla szczecińskiej, jak i naszej greifswaldzkiej publiczności – Hans-Dieter Heuer, rzecznik teatru. – Chcemy zaprosić do nas również świnoujską publiczność.

Aby zachęcić widzów ze Świnoujścia, dla grup co najmniej 15-osobowych przygotowano tańsze bilety.

– W ten sposób chcemy zrekompensować świnoujścianom koszt dojazdu do Greifswaldu – wyjaśnia Hans – Dieter Heuer.
t2

To propozycja zarówno dla świnoujskiej młodzieży szkolnej, jak i dorosłych. W przypadku przyjazdów grupowych w cenie takiego biletu jest również zwiedzanie samego teatru lub rozmowa z artystami albo możliwość zobaczenie artystów baletowych podczas rozgrzewki. Dla zainteresowanych teatr gotowy jest również zorganizować całodniowe warsztaty.

– W dwóch wersjach – dodaje Hans – Dieter Heuer. – Dla klas z językiem niemieckim w ramach nauki tego języka lub z tłumaczem.
t1

Kolejna oferta dotyczy spektakli i przedstawień muzycznych, które artyści Theater Vorpommern prezentują na deskach Sali Cesarskiej hotelu Maritim w Herinshgdorfie. Tutaj bilety są co prawda droższe, ale za to Hotel Maritim zapewnia darmowy dojazd ze Świnoujścia. Najbliższe przedstawienie jeszcze w marcu. Będzie to inscenizacja powieści o okresie przełomu NRD/RFN zatytułowana „Wieża” w jęz. niemieckim albo balet Anna Karenina w kwietniu .

Zainteresowani ofertą Theater Vorpommern, chcąc zarezerwować miejsca, a grupy zorganizowane ustalić dodatkowe szczegóły przebiegu wizyty w teatrze, proszeni są o kontakt z rzecznikiem teatru Hansem – Dieterem Heuer. Najlepiej za pośrednictwem Internetu pod adres: h.heuer@theater-vorpommern.de. Uwaga. Można pisać w języku niemieckim, jak również polskim.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zdjęcia pochodzą z wizyty świnoujskich nauczycieli w teatrze w Greifswaldzie.

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW