Strona główna » Jesteście wyjątkowi…

Jesteście wyjątkowi…

by Świnoujście w sieci

W miłej i sympatycznej atmosferze przebiegała uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Państwu Urszuli i Wojciechowi Mikulskim.

W domowym zaciszu, w obecności rodziny i Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Turlejskiej, w imieniu Prezydenta RP, aktu dekoracji dokonał Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Państwo Urszula i Wojciech Mikulscy zawarli związek małżeński 23 grudnia 1964 roku w Świnoujściu. Wychowali 5 dzieci; doczekując się 10 wnuków.

Pan Wojciech niemal całe życie zawodowe przepracował na statkach PPDiUR „Odra”. Pani Urszula, po okresie pracy zawodowej w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej, poświęciła się wychowywaniu dzieci.

Oboje pochodzą z rodzin pionierów, które krótko po zakończeniu II wojny światowej osiedliły się na ziemiach odzyskanych, a dokładnie w Przytorze.

– Jesteście wyjątkowi. Patrząc na Was, nie sposób się nie uśmiechać i nie pozazdrościć tak wspaniałego, długoletniego pożycia. – powiedział Prezydent Janusz Żmurkiewicz – Naprawdę możecie stanowić wzór dla naszych młodych mieszkańców Miasta, pokazując jak trudna, a zarazem szczęśliwa może być wspólna droga oraz do czego zobowiązuje przysięga małżeńska.

Przy wspaniałym torcie był czas na wspominanie wspólnych znajomych, ważnych wydarzeń i anegdot z historii Świnoujścia i „Odry”, których Pan Wojciech jest wyjątkową skarbnicą.

Fot/tekst BIK

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 + trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW