Strona główna » Wyniki XIV Półmaratonu Bałtyckiego

Wyniki XIV Półmaratonu Bałtyckiego

W samo południe pierwszego dnia wiosny, czyli w sobotę 21 marca przeprowadzona została XIV edycja Półmaratonu Bałtyckiego – biegu zaliczanego do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Długodystansowcy mieli do pokonania 21,1 km trasy wiodącej ciągiem promenadowym przez Ahlbeck i Heringsdorf do Bansinu i z powrotem. Cały dystans pokonało 52 zawodników, a odcinek krótszy (10km) – Horst Trettinn z Garzu (1.28.16). Poza klasyfikacją półmaraton przebiegł Jan Dudziak (1.30.10).

Od startu do mety walka o zwycięstwo toczyła się miedzy trzema biegaczami, którzy ostatecznie uplasowali się w kolejności: Jarosław Wojciechowski przed Mirosławem Pobikrowskim i Robertem Derdą. Wśród pań najszybciej trasę pokonała Anna Kotarska z Polic (rekord życiowy) przed Małgorzatą Michalską i Aleksandrą Andryszak.

51.Carola Langenfeld———————2.15.12
52.Karol Witkowski———————–3.03.03 (nordic walking)
Zwyciężczyni i zwycięzca otrzymali statuetki, a wśród pozostałych biegaczy rozlosowano symboliczne upominki. Zawody sędziowała Katarzyna Kaczmarz i Mirosław Jabłoński, a na punkcie pomiarowo-żywieniowym na półmetku w Bansinie – Mariola, Paula oraz Jarosław Stój. Obsługę foto sprawował Sebastian Błaż, a zabezpieczenie medyczne Renata Kurowska. Przedstawicielka firmy Marta Pietrunko ze Szczecina reklamowo zasponsorowała napój Red Bull.

jogging
Najbliższy bieg organizowany przez Klub Biegacza Jogging – Bieg Wielkanocny na Forcie Zachodnim – 04 kwietnia (9km). 12 kwietnia natomiast odbędzie się 42 edycja maratonu w Dębnie, w którym udział weźmie 12-sto osobowa ekipa ze Świnoujścia.