Strona główna » Komendant Straży Miejskiej – ” bezdomny jest notorycznym wykroczeniowcem”

Komendant Straży Miejskiej – ” bezdomny jest notorycznym wykroczeniowcem”

by Świnoujście w sieci

Po wczorajszej naszej publikacji “Czuję się zaszczuty, nie pozwalają mi usiąść na ławce, skarży się bezdomny” otrzymaliśmy maila od świnoujskiego Komendanta Straży Miejskiej którego treść zamieszczamy poniżej.

bezdomni

– Osoba bezdomna( widoczna na zdjęciach i wypowiadająca się w krótkim filmiku) jest notorycznym wykroczeniowcem, którego metoda jest prosta – podchodzi z psem ( element zastraszania dla osób, które czują bojaźń przed psem ) do każdej ławki na promenadzie zawsze zaczyna od strony basenu i idzie w kierunku nowej promenady. “Grzecznie prosi” o kwotę pięciu złotych albo o jedno euro gości z Niemiec. W zeszłym roku otrzymał od Straży Miejskiej kilkanaście mandatów a dwie sprawy zakończyły się w sadzie wyrokami skazującymi. Także ta osoba bezdomna nie jest ofiarą, ale pozuję na ofiarę. Swą tegoroczną działalność rozpoczęła w zeszła sobotę i jak widać na zdjęciach kontynuuje. Mnie jako komendantowi, ale także jako zwykłemu mieszkańcowi zależy na tym aby szczególnie na promenadzie zarówno mieszkańcy jak i goście czuli się komfortowo. Osoby popełniające wykroczenia będą zgodnie z prawem z promenady wypraszani ( uprawnienia do wydawania poleceń straży gminnych ) . Muszą czuć presję że nie są tam mile widziani.

Mirosław Karliński – Komendant SM w Świnoujściu.

Naszym zdaniem czas pokaże czy metody urzędników i funkcjonariuszy przyniosą zamierzone efekty. póki co w dzielnicy nadmorskiej na terenach zielonych powstało “miasteczko bezdomnych” w którym przebywa kilkanaścioro bezdomnych z różnych województw, deklarują oni, że nie mają zamiaru opuścić naszej wyspy ?!!

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW