Rok bezwzględnego pozbawienia wolności oraz pięć lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych to wyrok, jaki dziś zapadł w sprawie pijanego kierowcy-recydywisty, który w trybie przyspieszonym stanął przed sądem. Mężczyzna został zatrzymany przez świnoujskich policjantów, kiedy kierował samochodem, mając w organizmie 2,2 promile, nie posiadając przy tym żadnych uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę około godziny 4.30 na ulicy Warszawskiej w Świnoujściu. Policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli mężczyznę, który wyszedł ze sklepu monopolowego, a następnie szybko wsiadł do samochodu marki Ford i odjechał. W chwilę po rozpoczęciu podróży, mundurowi zatrzymali kierowany przez niego pojazd do kontroli. Od siedzącego za kierownicą 23-latka czuć było silną woń alkoholu. W poddanym kontroli fordzie znajdowała się także kobieta z 7-letnim dzieckiem.

Badanie urządzeniem kontrolno-pomiarowym potwierdziło przypuszczenia policjantów – kierujący samochodem był nietrzeźwy, miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów pojazdu, jak również prawa jazdy. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 23-latek nie posiada żadnych uprawnień do kierowania, a co najważniejsze – został już wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Z kolei podróżująca z nim 27-letnia kobieta była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową Szczecin-Zachód.

Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, natomiast dziecko przekazali pod opiekę babci. Funkcjonariusze ukarali 27-latkę mandatami karnymi po 300 zł za udostępnienie pojazdu osobie nietrzeźwej i nie posiadającej uprawnień do kierowania.

Zatrzymany mężczyzna dziś w trybie przyspieszonym stanął przed sądem, który po zapoznaniu się z materiałami sprawy, skazał 23-letniego mieszkańca Świnoujścia na karę roku bezwzględnego pozbawienia wolności oraz karę pięciu lat zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
st. asp. Beata Olszewska