REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI i ŻŁOBKÓW MIEJSKICH W ŚWINOUJŚCIU NA ROK SZKOLNY 2015/2016

0 comment

Podobnie, jak w ubiegłym roku, dzieci które aktualnie uczęszczają do miejskiego przedszkola, nie biorą udział w rekrutacji na kolejny rok szkolny. Ich rodzice będą jedynie składać deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dziecka. Takie oświadczenie należy złożyć w przedszkolu, do którego aktualnie uczęszcza dziecko, w terminie 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji.

Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dotyczą dzieci obecnie uczęszczających do przedszkoli miejskich i urodzonych w latach 2010 i 2011.

Rekrutacja dzieci, które dotąd nie korzystały z przedszkola miejskiego rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Szczegóły, w tym terminarz i kryteria rekrutacyjne oraz wzory druków, zostaną podane do wiadomości we wszystkich miejskich przedszkolach, na stronie internetowej Miasta www.swinoujscie.pl oraz w lokalnych mediach.

Nastąpi to niezwłocznie po wejściu w życie uchwały Rady Miasta Świnoujście z dnia 26 lutego 2015 r. w sprawie określenia kryteriów drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Świnoujście oraz zmiany uchwały Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 lutego 2010 r.

Rekrutacja dzieci odbędzie się do wszystkich przedszkoli miejskich: Przedszkola Miejskiego nr 1, Przedszkola Miejskiego nr 3, Przedszkola Miejskiego nr 5, Przedszkola Miejskiego nr 7, Przedszkola Miejskiego nr 9, Przedszkola Miejskiego nr 10 oraz Przedszkola Miejskiego nr 11.

Wychowanie przedszkolne realizowane będzie także w oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w: Szkole Podstawowej nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Zespole Szkół Publicznych nr 4.

Przypominamy, że zgodnie z art. 13e ustawy z dnia 19 marca 2009 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 56, poz. 458, z późn. zm.), w roku szkolnym 2015/2016 spełnianie obowiązku szkolnego w klasach I szkół podstawowych rozpoczynają dzieci:

1) urodzone w okresie od dnia 1 lipca 2008 r. do dnia 31 grudnia 2008 r., które nie rozpoczęły spełniania obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2014/2015;

2) urodzone w 2009 r.

Dzieci te nie podlegają wychowaniu przedszkolnemu i rozpoczynają realizację obowiązku szkolnego w szkołach podstawowych w obwodzie którym mieszkają.

Na rok szkolny 2014/2015 wszystkie dzieci w wieku 5 i 4 lat mają zapewnione miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. Dla wszystkich przedszkolaków w miejskich placówkach przygotowano w sumie 890 miejsc. Dodatkowe miejsca są również w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz w dwóch przedszkolach niepublicznych.

O przyjęciu dziecka do miejskiego przedszkola decyduje komisja rekrutacyjna. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty obowiązują następujące kryteria:

1) wielodzietność rodziny kandydata;

2) niepełnosprawność kandydata;

3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Rekrutacja dzieci do miejskich żłobków

Do 31 maja 2015 r. trwa rekrutacja do żłobków miejskich przy ulicy Wyspiańskiego i Sosnowej na rok szkolny 2015/2016. Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka powinni złożyć w sekretariacie żłobka wypełnioną „kartę zgłoszenia dziecka do żłobka”. Druk można pobrać ze stron internetowych www.zlobekswinoujscie.pl, http://bip.um.swinoujscie.pl/?cid=2821 lub osobiście w siedzibie żłobka przy ulicy Wyspiańskiego 2.

Karty składają zarówno rodzice starający się o przyjęcie dziecka po raz pierwszy, jak i ci, których dzieci już uczęszczają do placówki. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 15 czerwca 2015 r. Listy zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń w budynku żłobka przy ulicy Wyspiańskiego 2.

Rekrutacji dzieci dokonuje Komisja Kwalifikacyjna, którą powołuje dyrektor żłobka. W jej skład wchodzą: dyrektor i trzech pracowników placówki oraz pracownik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta.

Na rok szkolny 2015/2016 w obu miejskich żłobkach przygotowano 150 miejsc. W placówce przy ulicy Wyspiańskiego: 58 miejsc dla dzieci urodzonych w roku 2014 i 2015 oraz 70 dla urodzonych w 2013 roku. Natomiast w żłobku przy ulicy Sosnowej są 22 miejsca dla dzieci urodzonych w latach 2013, 2014 i 2015.

Do żłobka przyjmowane są dzieci, które spełniają następujące kryteria:

1) są w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia,

1) których rodzice (opiekunowie prawni) są mieszkańcami Miasta Świnoujście i spełniają co najmniej jeden z poniższych warunków:

– uczą się,

– pracują zawodowo,

– posiadają orzeczony stopień niepełnosprawności,

– odbywają karę pozbawienia wolności.

W przypadku zgłoszonej większej liczby wniosków, niż miejsc, pierwszeństwo w przyjęciu do żłobka mają w następującej kolejności dzieci:

– uczęszczające już do placówki, pod warunkiem nie zalegania przez rodzica (opiekuna prawnego) z odpłatnością,

– z których co najmniej jedno z rodziców jest osobą niepełnosprawną,

– wychowywane samotnie przez rodzica, w rozumieniu przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych, spełniającego przynajmniej jeden z warunków określonych w § 8 pkt 2,

– z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności,

– których rodzeństwo uczęszcza już do żłobka.

Ponadto na terenie naszego miasta funkcjonuje Żłobek Niepubliczny „Motylek” zapewniający 20 miejsc dla dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat.

W przypadku istnienia w żłobku wolnych miejsc, pomimo dokonanego naboru, mogą być przyjmowane dzieci, których rodzice mieszkają poza terenem gminy Świnoujście, ale pracują w Świnoujściu.

Wszystkie informacje na temat żłobków i rekrutacji znajdują się na stronie www.zlobekswinoujscie.pl


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

Leave a Comment

18 − 12 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=