Strona główna » Narodowe Świnoujście – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowe Świnoujście – Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”

by Świnoujście w sieci

Po raz drugi – Narodowe Świnoujście organizuje obchody Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” w naszym mieście! Podobnie jak w zeszłym roku, ze względu na to, że 1 marca w Szczecinie odbywa się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchody w Świnoujściu organizujemy w innym terminie.

Dokładnie dzień przed 1 marca, w ostatni dzień lutego, a więc 28 dnia tego miesiąca. Pikieta Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się o godzinie 15:30 na świnoujskim Placu Wolności.

Organizatorem wydarzenia jest oczywiście lokalna inicjatywa Ruchu Narodowego, a więc Narodowe Świnoujście, łącząca w działalności aktywistów Oddziału Świnoujście Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej, czy też niezrzeszonych w ogólnopolskich stowarzyszeniach.

Kilku świnoujskich narodowców jest także członkami Okręgu Szczecin Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, który objął nad wydarzeniem patronat honorowy.

Patronat medialny to z kolei media związane z Ruchem Narodowym, a więc tygodnik Polska Niepodległa, kwartalniki Myśl.pl, Magna Polonia oraz Polityka Narodowa, a także internetowy portal Narodowcy.net.

 

foto-szczecin-marsz

Tak, jak pisaliśmy przed rokiem: Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” ustanowiony został 3 lutego 2011 roku. Celem tego święta państwowego jest uczczenie pamięci tych, którzy nie złożyli broni po wkroczeniu na terytorium Polski, Armii Czerwonej oraz jej “polskich”, czerwonych sługusów. To próba rehabilitacji pamięci bohaterów, z których wielu komunistyczny okupant wymordował, a jeszcze więcej poddał torturom, wieloletnim więzieniom i prześladowaniom. Do dziś niektórzy z nich nie zostali w świetle prawa zrehabilitowani mimo, że walczyli o Polskę wielką, dumną, silną i wolną. My, młodzi narodowcy, nazywamy dziś naszych Bohaterów – Żołnierzami Niezłomnymi.

narodowy-szczecin

 

Dla nas nie są już “wyklęci”. W świadomości wielu Polaków jednak nadal pamięć o nich jest bardzo nikła, co jest wynikiem kilku dziesięcioleci komunistycznej i antynarodowej propagandy władz Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, uzależnionych od zaleceń i dyrektyw Moskwy. Niezłomni to żołnierze kontynuacji Armii Krajowej, członkowie Ruchu Oporu AK, NIE, Wolności i Niezawisłości oraz wielu innych. To także w wielkiej mierze narodowcy: żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych oraz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Walczyli oni o uwolnienie Polski spod czerwonego jarzma aż do początków lat sześćdziesiątych. Podobnie, jak w wielu innych miastach kraju, tak i my w Świnoujściu chcemy ukazać prawdę o tych bohaterach naszej Ojczyzny.

Narodowe Świnoujście

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW