Strona główna » Areszt za usiłowanie zabójstwa

Areszt za usiłowanie zabójstwa

by Świnoujście w sieci

 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 31-latka, który odpowie za usiłowanie zabójstwa. Po zaatakowaniu w mieszkaniu 61-letniej kobiety, mężczyzna kilkukrotnie ugodził ją kuchennym nożem. Szybka interwencja służb ratunkowych i Policji pozwoliła na uratowanie życia ofierze oraz skuteczne zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy.

W piątkowy wieczór oficer dyżurny świnoujskiej komendy został zaalarmowany o zakrwawionej w jej własnym domu starszej kobiecie. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, ustalili, że sąsiadka ofiary spłoszyła napastnika, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna wcześniej miał zadawać 61-latce ciosy nożem w klatkę piersiową oraz w szyję, dusił ją także poduszką. Krwawiącą kobietą z kłutymi ranami zajął się wezwany na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego, konieczne okazało się jej pilne przewiezienie do szpitala. Natomiast policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania nożownika. Dzięki rysopisowi sprawcy, już w dwie godziny po zdarzeniu, osoba odpowiedzialna za kilkukrotne ugodzenie nożem była w rękach stróży prawa. 31-letni mężczyzna ukrywał się w jednym z bloków na terenie miasta.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów i prokuratorów pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa. Podczas wykonywanych z jego udziałem czynności procesowych, mężczyzna miał możliwość wyjaśnić w Prokuraturze Rejonowej w Świnoujściu motywy i okoliczności tego zdarzenia.

Świnoujski Komendant Policji wnioskował do Prokuratury o tymczasowy areszt dla sprawcy. Dziś sąd przychylił się do wniosku o aresztowaniu i jego decyzją najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Za czyn, którego się dopuścił, grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 8 lat, 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
st. asp. Beata Olszewska

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW