Strona główna » Policja Świnoujście – Nie pozwolili im cieszyć się wolnością

Policja Świnoujście – Nie pozwolili im cieszyć się wolnością

by Daniel SZYSZ

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni świnoujscy policjanci zatrzymali siedem poszukiwanych osób. Sześciu mężczyzn i jedna kobieta ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ściagania w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami. Rekordzista spędzi za kratkami rok i dwa miesiące.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, realizując działania skierowane przeciwko osobom ukrywającym się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości, na bieżąco ustalają miejsca pobytu i zatrzymują osoby poszukiwane. Niemal każdego dnia policjanci, podczas pełnionych służb, ujawniają poszukiwanych. Czasem stosuje się zasadzki, a innym razem wystarczy zapukać do drzwi i zatrzymać daną osobę.

Tylko w okresie ostatnich kilku dni policjanci zatrzymali siedem osób poszukiwanych. Zatrzymani są w wieku od 24 do 53 lat. Wśród sześciu mężczyzn i kobiety byli poszukiwani listem gończym, nakazami doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego bądź zakładu karnego oraz do ustalenia miejsca pobytu. Powodem ich ukrywania się była chęć ucieczki od odpowiedzialności za wcześniej popełnione przestępstwa. Większość zatrzymanych trafiła do aresztu śledczego lub zakładu karnego, jedna została doprowadzona przed oblicze prokuratora.

Wśród zatrzymanych jest trzech mężczyzn, którzy spędzą za kratkami nalbliższe klikanaście miesięcy.

Rekordzista nie będzie cieszył się wolnością przez rok i dwa miesiące. Sąd Rejonowy w Świnoujściu wydał na niego wyrok za włamania i kradzieże, natomiast 23-latek postanowił nie przejmować się tym faktem, nie stawił się dobrowolnie do odbycia kary i ukrywał się. O sądowym wyroku przypomnieli mu świnoujscy policjanci, którzy zatrzymali go, a następnie umieścili w areszcie, gdzie odbędzie swoją karę.

O swojej karze starał się zapomnieć także 53-letni mężczyzna, na którego Sąd Rejonowy w Tucholi wydał wyrok roku pozbawienia wolności.

Innym zatrzymanym okazał się 44-letni mieszkaniec Świnoujścia, który na widok policjantów od razu się rozchorował, przekonując mundurowych o swojej przewlekłej chorobie, przez którą nie może iść do więzienia. Jego tłumaczenia na nic się nie zdały, były jedynie symulacją, co potwierdził badający go lekarz. Mężczyzna spędzi za kratkami blisko rok.

Wśród pozostałych zatrzymanych byli też tacy, którym sąd orzekł karę grzywny i nakaz jej zapłaty, jednak zbagatelizowali to. W związku z niezapłaconą grzywną, sąd zamienił ją na karę pozbawienia wolności. Jedna z zatrzymanych osób była z kolei poszukiwana przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie do celów procesowych – w związku z prowadzonym przeciwko niej postępowaniu, osoba ukrywała się, gdyż nie chciała usłyszeć zarzutów popełnienia przestępstwa.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujsciu systematycznie zbierają informacje i sprawdzają miejsca, gdzie ukrywają się osoby poszukiwane. Dlatego ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

17 − dziesięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.