Strona główna » Absolwent CEZiT członkiem Rady Studentów PSRP

Absolwent CEZiT członkiem Rady Studentów PSRP

by Daniel SZYSZ

Absolwent świnoujskiego Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki –Kryspin Iwanów, student Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, został wybrany przez XXI Zjazd Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej Członkiem Rady Studentów PSRP kadencji 2015-16.

Radę Studentów tworzy dwanaście osób, które reprezentują blisko dwa miliony studentów w Polsce. Tworzą ją liderzy środowiska studenckiego-eksperci w swych dziedzinach, wykraczający poza ramy studiowania, pragnący wpływać na rzeczywistość akademicką poprzez merytoryczny głos w debacie społecznej na temat szkolnictwa wyższego i sytuacji absolwentów na rynku pracy. Do ich głównych zadań należy: reprezentowanie środowiska studenckiego przed organami państwa , opiniowanie aktów prawnych dotyczących studentów ,inicjowanie projektów i działań na rzecz społeczności akademickiej, współdecydowanie o pozycji środowiska studenckiego i polityce państwa wobec młodzieży, wspieranie działań pro studenckich ,inspirowanie międzynarodowej wymiany studentów oraz aktywne uczestniczenie w międzynarodowym ruchu studenckim.

Jak podkreślił w swoim liście gratulacyjnym ,skierowanym na ręce Dyrektor CEZiT pani Gabrieli Kopackiej , Przewodniczący Parlamentu Mateusz Mrozek: „ Jest to wielkie osiągnięcie, a także i odpowiedzialność. Pragnę złożyć gorące gratulacje ,gdyż sukces uczniów jest sukcesem szkoły, która przygotowywała ich merytorycznie i ukształtowała jako jednostki społeczne”.

Fot. PSRP

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

19 + 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.