Funkcjonariusze z Grupy Samochodowej KWP Szczecin przy udziale policjantów ze Świnoujścia zatrzymali trzech sprawców, którzy ukradli na terenie Niemiec Audi A6, a następnie przyjechali nim do Świnoujścia. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, kiedy próbowali odjechać skradzionym pojazdem wartym 15 tysięcy euro.

Kilka dni temu w Świnoujściu policjanci z Grupy Samochodowej KWP Szczecin ujawnili skradziony na terenie Niemiec pojazd marki Audi A6 o wartości prawie 15 tysięcy euro. Funkcjonariusze ustalili, że samochód wraz z pozostawionymi w nim przedmiotami został ukradziony dzień wcześniej. Właściciel wycenił straty na około 73 tysiące złotych. Kryminalni mając uzasadnione podejrzenie, że sprawcy wkrótce wrócą po swój łup, zorganizowali zasadzkę. Jeszcze tego samego dnia WV Passatem podjechało trzech mężczyzn, którzy usiłowali odjechać skradzionym Audi. Wtedy do działania wkroczyli policjanci, zatrzymując zaskoczonych takich obrotem sprawy podejrzewanych.

Zatrzymani to trzej mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego w wieku od 26 do 30 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a funkcjonariusze w tym czasie zbierali materiał dowodowy potrzebny do postawienia im zarzutów. Przeszukania powiązanych z zatrzymanymi pojazdów i lokali pozwoliły na zabezpieczenie wielu przedmiotów służących do popełniania przestępstw, jak i pochodzących z nich.

W trakcie prowadzonych na szeroką skalę działań operacyjnych, przesłuchaniu wielu świadków i zaangażowaniu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i świnoujskich policjantów, w trakcie prowadzonych czynności dodatkowo wykryto sprawcę włamania do jednego z mieszkań w Świnoujściu. Mundurowi odzyskali w całości utracone w wyniku tego przestępstwa mienie.

Foto. Policja
Foto. Policja

Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na postawienie każdemu z zatrzymanych zarzutu kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn dodatkowo usłyszał zarzut paserstwa. Funkcjonariusze odzyskali skradzione na terenie Niemiec mienie warte prawie 73 tys. zł.

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wystąpił z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Decyzją sądu trzej mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.