W dniu wczorajszym, w hotelu Novotel Centrum Szczecin, odbyła się Gala Pereł Biznesu. Nagrody przyznała redakcja „Świata Biznesu” – zachodniopomorskiego magazynu gospodarczego. W skład Kapituły nagrody weszły osoby ze świata nauki, gospodarki i mediów województwa zachodniopomorskiego.

W kategorii Osobowość Roku, jako jedyny zachodniopomorski samorządowiec, wyróżnienie otrzymał Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Wręczając nagrodę, prof. Stanisław Flejterski z Uniwersytetu Szczecińskiego, stwierdził , że na temat Świnoujścia można byłoby mówić godzinami.

– Nagroda ta w pełni się Panu należy; za działania podejmowane dla społeczno gospodarczego rozwoju Świnoujścia i zachodniopomorskiego regionu, tworzenie dobrego klimatu dla biznesu, współpracy transgranicznej. Dzięki temu Świnoujście jest miastem dynamicznie rozwijającym się, o najniższej stopie bezrobocia w regionie.

– To nagroda to nagroda nie tylko dla mnie , ale przede wszystkim dla mieszkańców Miasta, firm, inwestorów, którzy codzienną pracą przyczyniają się do tego, że miasto jest tak dobrze postrzegane. Dziękuję im za to – powiedział po odebraniu nagrody Prezydent Janusz Żmurkiewicz