Z wnioskiem o budowę dworca w rejonie ulic 11 Listopada i Wojska Polskiego zwróciła się strona niemiecka, która zamierza dokończyć swoją inwestycję kolejową w Świnoujściu.
W planie miejscowym zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic znajduje się miejsce pod budowę dworca kolejowego UBB w tym miejscu,
Strona niemiecka spodziewa się uzyskać na budowę dworca środki unijne,

Jak informuje rzecznik prezydenta:

Niemiecki przewoźnik będący operatorem Uznamskiej Kolejki Uzdrowiskowej UBB planuje postawienie dworca kolejowego przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i 11 Listopada, który zamykałby oś linii kolejowej od strony drogi. W 2012 roku przedstawił nam nawet wstępną wizualizacje obiektu.

Miałby to być niewielki, ale funkcjonalny, dwukondygnacyjny obiekt o współczesnej, ciekawej architekturze i nowoczesnych detalach architektonicznych. Projektowana powierzchnia użytkowa budynku wynosi 240
metrów kwadratowych.
W środku będą między innymi toalety ( także przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych) kasy biletowe, punkt informacji turystycznej, biura, pomieszczenia socjalne i techniczne dla pracowników obsługujących kolejkę.

Na razie przedstawiciele spółki nie złożyli do Miasta żadnych wniosków i dokumentów pozwalających na rozpoczęcie budowy. Z posiadanych informacji – które do mnie docierają -starają się oni o pozyskanie funduszy zewnętrznych na ten cel.