Strona główna » TRYTONY 2014 rozdane, znamy zwycięzców !

TRYTONY 2014 rozdane, znamy zwycięzców !

by Daniel SZYSZ

Dziś ( sobota) w hotelu Interferie Medical Spa, o godzinie 19.00. odbyła się Gala podczas której wyłoniono zwycięzców do Nagrody TRYTON 2014.
Poniżej prezentujemy zwycięzców Tryton 2014
Kat. I – GOSPODARKA I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
1. Adrianna Kutelska – Dom Gościnny „Ptaszarnia” Świnoujście Karsibór
Pani Adrianna Kutelska od 2010 roku prowadzi działalność gospodarczą o profilu turystycznym, skierowaną do miłośników przyrody. Tworzy własną markę, opartą o rodzinny kapitał.

Dzięki wystrojowi obiektu i wnętrz Dom Gościny stwarza osobliwy i charakterystyczny klimat pobytu. „Ptaszarnia” prowadzi wynajem pokoi gościnnych oferując, tradycyjne wyżywienie wykonane z miejscowych produktów.

Organizuje wieczory poświęcone historii wyspy Karsibór. Warsztaty pieczenia chleba i naukę wędzenia ryb.

W Ptaszarni odbywają się warsztaty fotograficzne, a goście uczestniczą w ptasiej turystyce współdziałając z ornitologami. Te liczne, atrakcyjne oferty czynią to miejsce wyjątkowym.

Ptaszarnia jest pierwszą taką działalnością na wyspie Karsibór, prowadzoną w zgodzie z naturą i z wykorzystaniem walorów przyrodniczych Karsiborskiej Kępy i Karsiborza.
W 2014 r. „Ptaszarnia zajęła” II miejsce w głosowaniu internautów w ogólnopolskim konkursie „Żyj w zgodzie z naturą” dla działalności prowadzonej w obszarze Natura 2000.

Działalnością Domu Gościnnego „Ptaszarnia” kieruje maksyma Horacego: „Kto dobrą myślą w dniu dzisiejszym żyje, ten nie zabiega o jutro łaskawsze”.

tryton2014 (4)
Kat. II – DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA, SPOŁECZNA, EDUKACJA I SPORT
1. Polskie LNG S.A.
Tomasz Pepliński Prezes Zarządu
Rok 2014 pokazał, że Polskie LNG aktywnie uczestniczy w życiu miasta i jego mieszkańców. W minionym roku Spółka uruchomiła Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych, w ramach którego 22 projekty społeczności lokalnej otrzymały granty po 5 tys. zł.
Spółka była organizatorem lub wsparła finansowo szereg przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rekreacyjnym. m.in „Weekend na Warszowie z Polskim LNG”, Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane w ramach programu „Bezpieczne miasto”, Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich, zajęcia edukacyjno-sportowo-rekreacyjne dla dzieci, Mistrzostwa Europy w Match Racingu.
Ponadto spółka sfinansowała i zrealizowała na Warszowie plac rekreacyjny „Piracka Przygoda”, który
w znaczący sposób uatrakcyjnił infrastrukturę rekreacyjną w prawobrzeżnej części miasta.
Za realizację projektu Dialog Społeczny Spółka otrzymała nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie „Lider Dialogu z Interesariuszami” organizowanym przez Konfederację Lewiatan oraz firmę Deloitte, wyróżnienie w IV edycji konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” Forbes oraz dwie nagrody w konkursie Złote Spinacze organizowanym przez Związek Firm Public Relations.

tryton2014 (3)

Kat. III – OBIEKT ROKU

1. Zadaszenie trybun widowni Amfiteatru im. Marka Grechuty
Marian Kręzel Pracownia Inżynierska Projekt s.c. Kręzel Marian, Kręzel Marta

Zadaszenie w formie membranowej kopuły czaszowej obejmujące swoim rzutem widownię oraz scenę amfiteatru zaprojektowano w niezwykle oryginalny sposób. Konstrukcja zadaszenia o nowatorskim rozwiązaniu została doskonale wkomponowania w otoczenie i istniejącą zieleń. Kolorystyka membrany jest biało-piaskowa. Przenikające przez membranę światło nie ingeruje w kolorystykę wnętrza amfiteatru. Podpory podtrzymujące kopułę usytuowane są poza polem widzenia z trybun widowni. Konstrukcja kopuły o imponującej rozpiętości charakteryzuje się jednocześnie lekkością i artyzmem. W porze dziennej widownia oświetlona jest w sposób naturalny: częściowo przez powłokę kopuły, światłem bocznym oraz poprzez świetlik. Dzięki zastosowaniu tak oryginalnego zadaszenia widowni i sceny, świnoujski amfiteatr należy do najciekawszych w kraju. Projekt został zrealizowany przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.

tryton2014 (2)

TRYTONA 2014 od Prezydenta Miasta Świnoujście otrzymała – Fundacja „Korowód” im. Marka Grechuty, nagrodę osobiście odebrała z rąk prezydenta Danuta Grechuta.

DSC_2114

Nagroda TRYTON przyznawana jest nieprzerwanie od 2004 roku. Kandydatów zgłaszają mieszkańcy miasta oraz członkowie Kapituły, którzy też dokonują ostatecznego wyboru nominowanych i laureatów.

 

 

 

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.