Strona główna » Start w dorosłe życie. Młodzi z zachodniopomorskiego w akcji charytatywnej „Zostań Aniołem”. Video

Start w dorosłe życie. Młodzi z zachodniopomorskiego w akcji charytatywnej „Zostań Aniołem”. Video

by Świnoujście w sieci

Trwa akcja charytatywna „Zostań Aniołem”, której partnerem jest Bank Pocztowy. Akcja wspiera młodych ludzi z zachodniopomorskiego w starcie w dorosłe życie. Jej celem jest zebranie środków na programy pomagające w usamodzielnieniu się młodzieży pozostającej pod opieką instytucji pieczy zastępczej. Zgromadzoną kwotę podwoi Bank Pocztowy.

Beneficjentem akcji z województwa zachodniopomorskiego został Damian ze Szczecina. Damian z zebranych środków chciałby sfinansować kurs prawo jazdy, który pozwoli mu zwiększyć szanse na uzyskanie w przyszłości lepszej pracy.
Organizatorem akcji jest Fundacja Robinson Crusoe, która w całej Polsce realizuje programy wspierające usamodzielnianie młodych ludzi pozostających pod opieką rodzin zastępczych, domów dziecka i innych form opieki. Bank Pocztowy jest oficjalnym partnerem akcji.
– Pomoc zebrana w czasie akcji „Zostań Aniołem” przeznaczona będzie na realizację prowadzonych przez nas programów usamodzielniania – mów Aureliusz Leżeński Prezes Zarządu Fundacji Robinson Crusoe, pedagog i coach. – W ramach naszych programów pomagamy „Robinsonom” w zdobyciu umiejętności, kwalifikacji i doświadczenia, które są niezbędne w zdobyciu pierwszej pracy – tłumaczy.
Warto również podkreślić, że w zamian za udział w programach Fundacji młodzi „Robinsonowie” pracują jako wolontariusze na rzecz lokalnych społeczności. Damian w zamian za okazaną pomoc będzie pomagał starszym osobom oraz kombatantom z Domu Pomocy Społecznej, a także będzie wsparciem przy przygotowaniu zajęć i imprez. Warto podkreślić, że takie działania pozwalają nie tylko na rozwój młodych, ale są przede wszystkim budują podwaliny ich własnej samodzielności.
– Wspieranie edukacji i rozwoju to nie tylko szczytna idea, ale także jeden z podstawowych elementów naszej strategii, dlatego zdecydowaliśmy się zostać partnerem akcji – mówi Szymon Midera Wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego. – Chcemy zachęcać naszych klientów, pracowników i wszystkich ludzi dobrej woli, aby wsparli zbiórkę i niczym anioł obecny w naszych akcjach promocyjnych stali się dobrym duchem dbającym o dobrą przyszłość podopiecznych Fundacji Robinson – dodaje.
Wsparcie jest tym cenniejsze, że Bank Pocztowy zobowiązał się do podwojenia wartości darowizn, które napłyną na konto uruchomione specjalnie na potrzeby akcji. Aby dokonać wpłaty należy odwiedzić stronę zostananiolem.pocztowy.pl, a następnie skorzystać z mechanizmu płatności elektronicznych.

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy − jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW