Strona główna » Nowe identyfikatory na prom. Został tylko tydzień.

Nowe identyfikatory na prom. Został tylko tydzień.

by Świnoujście w sieci

Do tej pory 450 osób zgłosiło się po nowe identyfikatory uprawniające do korzystania przeprawy promowej „Warszów”, czyli popularnych Bielików. Przypominamy, że od lutego dotychczasowe identyfikatory tracą ważność, co oznacza, że pojazdy z nimi nie będą wpuszczane na Bieliki. Sprawdź, kto i w jaki sposób może ubiegać się o wydanie nowego identyfikatora.

Tak, jak dotąd, identyfikatory nie będą obowiązywały kierowców, których samochody osobowe oraz ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3 ton posiadają numery rejestracyjnej zaczynające od liter ZSW.

Wnioski można składać w Biurze Obsługi Interesantów, które znajduje się na parterze w głównym budynku Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Tam można otrzymać wszystkie potrzebne do tego druki lub pobrać je ze strony internetowej Miasta Świnoujście pod adresem http://bip.um.swinoujscie.pl/?cid=3106

Kto może ubiegać się o identyfikator?

Właściciele pojazdów zarejestrowanych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, zatrudnieni w lewobrzeżnej części Miasta Świnoujście na podstawie umowy o pracę na pełny etat i na czas nieokreślony od co najmniej 3 miesięcy. Warunkiem wydania identyfikatora jest przedłożenie wniosku i kopii dowodu rejestracyjnego pojazdu, na który wydany ma być identyfikator oraz zaświadczenia o zatrudnieniu wydanego przez pracodawcę.

Identyfikator otrzymają mieszkańcy Świnoujścia, którzy posiadają pojazdy zarejestrowane w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście według tzw. starego wzoru tablic (białe litery i cyfry na czarnym tle) lub pojazdy zarejestrowane wg tzw. wzoru indywidualnego, a także użytkujący pojazd będący w leasingu.

– Nowością jest to, że identyfikatory będą wydawane również w sytuacji, gdy pojazd jest zarejestrowany na Wnioskodawcę, wpisanego w rubryce C.1. dowodu rejestracyjnego, niebędącego mieszkańcem Świnoujścia, ale będącego właścicielem zlokalizowanego na terenie lewobrzeżnej części Miasta Świnoujście: lokalu mieszkalnego, lokalu o funkcji: wczasowej, pensjonatowej, hotelowej, apartamentowej, nieruchomości mieszkalnej zabudowanej, posiadającego zlokalizowane na terenie lewobrzeżnej części Miasta Świnoujście spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Miasta.

W takiej sytuacji pojazd może być zarejestrowany w innym, niż Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście, ale na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Warunkiem wydania identyfikatora w tym przypadku jest przedłożenie wniosku oraz kopii dowodu rejestracyjnego pojazdu, na który wydany ma być identyfikator, zaświadczenia o posiadaniu spółdzielczego lub własnościowego prawa do lokalu lub odpisu z księgi wieczystej.

Nowe dokumenty będą ważne przez dwa lata, czyli do 31 grudnia 2016 roku. Opłaty za ich wydanie pozostają bez zmian i wynoszą:

– za identyfikator dla samochodu zarejestrowanego według tzw. starego wzoru, tj. białe litery i cyfry na czarnym tle oraz według indywidualnego wzoru: 10 złotych

– pozostałe identyfikatory: 120 złotych

Nie zmieniają się zasady korzystania z przeprawy promowej „Warszów” dla mieszkańców Świnoujścia. Z przeprawy promowej Świnoujście – Warszów (promy Bielik) bez ograniczeń i bez identyfikatorów mogą korzystać piesi oraz niżej wymienione pojazdy:

-rowery,

-wózki inwalidzkie,

-motocykle,

-motorowery,

-samochody osobowe i samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,0 t będące własnością mieszkańców Miasta, zarejestrowane w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście na podstawie numerów rejestracyjnych zaczynających się na ZSW…,

-samochody osobowe i samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,0 t będące własnością mieszkańców Miasta, zarejestrowane w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście na podstawie tablic tymczasowych,

-pojazdy uprzywilejowane,

-pojazdy używane do celów specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t,

-pojazdy przewożące pacjentów do Centrum Dializ Fresenius Ośrodka Dializ nr 47 w Świnoujściu w dniu zabiegu, po okazaniu stosownego skierowania na hemodializę lub dializę otrzewnową.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

siedemnaście − 12 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW