Strona główna » Wystawa twórczości Wandy Dengi – Szwaba. Foto-Video

Wystawa twórczości Wandy Dengi – Szwaba. Foto-Video

by Świnoujście w sieci

W sobotę 17.01.2015 r o godzinie 18.00 w Galeria ART Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbył się wernisaż wystawy Wandy Dengi-Szwaba, artystki malarki, witrażystki i wieloletniej instruktorki zajęć plastycznych w MDK która przedwcześnie odeszła 14 października ubiegłego roku.

Wanda Denga – Szwaba ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Z zawodu była dekoratorką. Po ukończeniu nauki dostała pracę w FWP w Międzyzdrojach, a następnie w spółdzielni “Gromada”.

galeria

 

Po jakimś czasie przeniosła się do Świnoujścia i podjęła pracę w Domu Rybaka – domu kultury PPDiUR “Odra”. Jednocześnie z Bogumiłą Kociołek, z która znały się dużo wcześniej, prowadziły usługi reklamowe. Po likwidacji PPDiUR “Odra” pracowała w klubie “Stella Maris”.

galeria

 

Przez jakiś czas prowadziła też lekcje plastyki w liceum ogólnokształcącym przy ul. Niedziałkowskiego, a od 1997 r pracowała w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu. Prowadziła tam zajęcia plastyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jej podopieczni zdobywali wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych. Przygotowywała młodzież do egzaminów do szkół artystycznych, organizowała plenery malarskie.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153046698261974.1073742821.283752206973&type=1/” width=”550″/]

 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

15 + szesnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW