Jak co roku w dniu 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach odbywał się turniej piłkarski oraz pokazy sportowe. W IV Halowym Turnieju Piłki Nożnej WOŚP wystąpiło 12 drużyn, które wspólnie z organizatorami Szkołą Podstawową Nr 1 w Międzyzdrojach oraz KS Fala Międzyzdroje zbierały pieniądze do puszki.

Sam turniej cieszył się dużym zainteresowaniem z uwagi na to, że na tydzień przed nie było już miejsc. Ostatecznie zwycięzcami turnieju została drużyna Young Boys ze Świnoujścia, która w finale pokonała Luźną Gumę 2:0. Kapitan drużyny Young Boys Pan Andrzej Szczodry przekazał wygrany puchar na licytacje, która odbyła się w dniu finału w MDK Międzyzdroje.

W przerwach pomiędzy spotkaniami półfinałowymi, widowni zaprezentowali się tancerze towarzyscy z TKS Jantar Międzyzdroje. Natomiast przed samym finałem swój pierwszy, profesjonalny mecz w życiu rozegrały dzieci z grupy Bambini KS Fala Międzyzdroje.

Podczas turnieju kibice oraz zawodnicy mogli poczęstować się pysznymi wypiekami przygotowanymi przez Radę Rodziców SP 1 w Międzyzdrojach.

Ponadto smakowite, ciepłe przekąski przygotował Dom Wczasów Dziecięcych. Wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży trafiły do puszki WOŚP. Warto dodać, że impreza mogła się odbyć dzięki pomocy wolontariuszy oraz Pana Jana Rączewskiego, który na żywo relacjonował przez mikrofon całe zawody. Obsługę medyczną zawodów zabezpieczali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Międzyzdrojach.
GALERIA ZDJĘĆ: http://www.hala.sp1.com.pl/galeria-zdjec/iv-halowy-turniej-pilki-noznej-wosp.html
Wyniki:
Ćwierćfinały
Luźna Guma 4:1 FC Drzewce
SP Leśnik Oldboy 5:0 Red Devils Vestina Team
LKS Znicz Wysoka Kam 1:1 (k. 4:5) KS Zryw Zamoście
Young Boys 0:0 (k. 3:2) Jari Team
Półfinały
Luźna Guma 2:0 KS Zryw Zamoście
SP Leśnik Oldboy 1:4 Young Boys
Finał
Luźna Guma 0:2 Young Boys
Rafał Błocian
Szkoła Podstawowa Nr 1
w Międzyzdrojach