Strona główna » Prawie wszyscy chcą wrócić

Prawie wszyscy chcą wrócić

by Świnoujście w sieci

Ponad 90% turystów, którzy odwiedzili Pomorze Zachodnie w poprzednim roku, chce do nas wrócić, wynika z badania ruchu turystycznego w województwie zachodniopomorskim w 2014 roku. Dowiedzieliśmy się również jakie atrakcje turyści cenią sobie najbardziej oraz ile pieniędzy zostawili w naszym regionie.
Badania zrealizowano w 15 miejscowościach województwa zachodniopomorskiego, na łącznej próbie 2200 osób, w połowie turystów krajowych i zagranicznych.

marina
Polscy turyści najchętniej przyjeżdżają na Pomorze Zachodnie ze względu na możliwość aktywnego wypoczynku (30%), zwiedzania zabytków (29,4%) oraz odpoczynku od zgiełku dużych miast (27,9%). W dalszej kolejności wymieniano gościnność mieszkańców (17,8%) oraz atrakcyjne ceny (16,1%). Odwiedzający zza granicy wskazywali najczęściej walory przyrodnicze (74,8%) oraz zabytki (27,9%).
Tylko podczas 2 miesięcy sezonu wakacyjnego turyści zostawili w naszym regionie szacunkowo około 870 mln zł. Polski turysta, który zdecydował się odpoczywać na Pomorzu Zachodnim wydał podczas pobytu średnio nieco ponad 1110 zł, zagraniczny 1350 zł. Dziennie nasi goście wydawali 190 i 245 zł.
Polski turysta odwiedzający Pomorze Zachodnie jest osobą w wieku od 30 do 39 lat. Pozostaje w związku małżeńskim i legitymuje się średnim wykształceniem. Swój wolny czas spędza z rodziną lub ze znajomymi. Porusza się samochodem i nocuje u rodziny lub znajomych, kiedy jednak nie ma takiej możliwości poszukuje kwatery, koniecznie z osobną łazienką. Zatrzymuje się w województwie zachodniopomorskim na 4 do 7 dni i chce odwiedzać nasz region co najmniej raz w roku.

promenada
Turysta zagraniczny najczęściej jest Niemcem lub Niemką w wieku od 40 do 49 lat. Pozostaje w związku małżeńskim, a wolny czas spędza najchętniej z rodziną lub przyjaciółmi. Preferuje poruszanie się samochodem, nocuje głównie w hotelach. W obiekcie hotelowym najważniejsza jest dla niego osobna łazienka i dostęp do internetu. Przebywa w naszym regionie od 4 do 7 dni i najczęściej jest tu pierwszy raz. Najchętniej wypoczywa nad morzem lub jeziorem.

plaza
Wyjątkowo optymistycznie prezentują się wyniki ankiety o możliwość ponownego wyboru województwa zachodniopomorskiego na miejsce wypoczynku. Aż 94% turystów krajowych oraz 90,4% turystów zza granicy chce kolejny raz odwiedzić Pomorze Zachodnie.
Zarówno turyści krajowi, jak i zagraniczni, jako źródło informacji o regionie wskazali doświadczenia z poprzedniego pobytu, „reklamę szeptaną” od rodziny i znajomych, internet, telewizję oraz materiały informacyjne (broszury, katalogi itp.).

 

Info. www.wzp.pl

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

10 − cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW