Strona główna » Morski Oddział Straży Granicznej dla WOŚP

Morski Oddział Straży Granicznej dla WOŚP

by Świnoujście w sieci

Morski Oddział Straży Granicznej przekazuje do licytacji w ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rejsy dla dwóch osób: poduszkowcem po Zalewie Wiślanym, szybką jednostką pościgową po Zatoce Pomorskiej i łodzią patrolową w Szczecinie. W czasie rejsów naszych gości – zwycięzców aukcji WOŚP zapoznamy z wyposażeniem jednostek, przedstawimy im także zadania funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy pełnią na nich służbę.

Patrol graniczny na poduszkowcu

Zwycięzcy licytacji wezmą udział w patrolu wzdłuż granicy polsko-rosyjskiej na Zalewie Wiślanym. Poduszkowiec Straży Granicznej GRIFFON 2000 TD to jedyny środek transportu umożliwiający bezpieczne przemieszczanie się w różnych środowiskach: po lodzie, wodzie i lądzie. Aby zaprezentować tę wyjątkową cechę, rejs odbędzie się w okresie zimowym – do końca marca 2015 roku. Czas jego trwania wyniesie kilka godzin.

Film: http://youtu.be/UbHj84znBF0

Rejs „Strażnikiem 4”

Szybka łódź interwencyjno-pościgowa typu IC-16 M „Strażnik 4” przeznaczona jest do działań pościgowych. Posiada napęd strugowodny, dzięki któremu może rozwinąć prędkość do 42 węzłów. Stacjonuje w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu.

Rejs „Strażnikiem 4” odbędzie się na trasie port Świnoujście – Zatoka Pomorska w miesiącach czerwiec – sierpień 2015 roku. Czas jego trwania wyniesie kilka godzin.

Rejs łodzią SG-019

SG-019 to jednostka firmy SPORTIS, model S-7500/K, przeznaczona dla maksymalnie 10 osób, z czterema miejscami siedzącymi w kabinie. Ma 7,5 metra długości i 2,8 metra szerokości. Posiada silnik o mocy 320 KM, który pozwala rozwinąć maksymalną prędkość ponad 70 km/h.

Rejs z udziałem zwycięzców aukcji odbędzie się w miesiącach czerwiec-sierpień 2015 roku po akwenie morskich wód wewnętrznych w rejonie działania Placówki Straży Granicznej w Szczecinie (m.in. rejon portu morskiego, Wały Chrobrego, jezioro Dąbie).

Terminy wszystkich rejsów patrolowych są uzależnione od harmonogramu patroli granicznych i warunków atmosferycznych. Morski Oddział Straży Granicznej zastrzega sobie prawo określenia i ewentualnej zmiany daty rejsu.

Podczas 23. Finału WOŚP funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej wezmą udział w pokazach sprzętu służbowego SG, m.in. w Szczecinie, Świnoujściu, Kołobrzegu i Elblągu. Dodatkowo, w ramach koncertu „Gdańsk dla Orkiestry”, pod Złotą Bramą w Gdańsku zagra Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Aukcje:
http://charytatywni.allegro.pl/straz-graniczna-rejs-patrolowy-jednostka-ic16m-i1298609

http://charytatywni.allegro.pl/straz-graniczna-rejs-patrolowy-poduszkowcem-i1298641

http://charytatywni.allegro.pl/straz-graniczna-rejs-szybka-lodzia-patrolowa-i1298699

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.