Strona główna » Uwaga. Ulica Słowackiego przejezdna do 12. stycznia

Uwaga. Ulica Słowackiego przejezdna do 12. stycznia

by Świnoujście w sieci

Na wniosek wykonawcy zmieniony zostaje termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Słowackiego. W związku z prowadzonymi pracami odcinek od ulicy Matejki i do ulicy Krzywoustego będzie zamknięty dla ruchu od dnia 12 stycznia do 30 czerwca 2015 r.

Objazd wyłączonego odcinka odbywać się będzie ulicami Krzywoustego, Sienkiewicza i Matejki. Dojazd do ulicy Powstańców Śląskich będzie możliwy ulicami Nowowiejskiego i Kasprowicza. Przystanki autobusowe linii A, B i 290 przeniesione zostają na ulicę Krzywoustego przy skrzyżowaniu z ulicami Słowackiego oraz na ulicy Słowackiego przy skrzyżowaniu z ulicą Nowowiejskiego.

Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego.

Zamknięcie części ulicy związane jest z przebudową niemal 600-metrowego odcinka ulicy Słowackiego. To kolejny bardzo ważny projekt drogowy, który będzie realizowany w naszym mieście.

Inwestycja zachowa historyczny charakter tej części dzielnicy nadmorskiej. Wymieniona zostanie cała brukowana nawierzchnia, chodniki, powstaną nowe przystanki komunikacji miejskiej. Na części ulicy, dokładnie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Matejki do Piłsudskiego, obowiązywać będzie ruch jak na deptaku, czyli z tzw. uspokojonym ruchu pojazdów, z przejazdem do posesji oraz autobusów komunikacji miejskiej. Będą za to miejsca do odpoczynku oraz dwie fontanny – przy ulicach Emilii Gierczak oraz Matejki.
Cały przebudowany odcinek będzie miał także nowe oświetlenie oraz nową kanalizację deszczową, co zdecydowanie poprawi odbiór wody deszczowej, który w przypadku dużych opadów sprawiał w tym miejscu duże problemy.
Wykonawcą inwestycji jest szczecińska firma Eurovia. Ta sama, która wcześniej przebudowała plac Wolności.
Wartość kontraktu z Eurovią wyniesie 7,2 mln złotych. Znaczna część, bo aż 5 mln złotych, pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Resztę pokryje miasto.
Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na koniec czerwca tego roku, ale dużo będzie zależało od tego, jak ostra będzie zima, a tym samym na ile ograniczy roboty.
Tekst BIK UM Świnoujście

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

9 − 6 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW