Strona główna » Zaopiekował się kolegą, a później jego laptopem,telewizorem i telefonami.

Zaopiekował się kolegą, a później jego laptopem,telewizorem i telefonami.

by Świnoujście w sieci

Świnoujscy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który odprowadził do domu nietrzeźwego kolegę i przy okazji ukradł z jego mieszkania telewizor, laptopa, dwa telefony komórkowe oraz nawigację samochodową. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany w związku z kradzieżą okazał się ponadto osobą poszukiwaną przez sąd.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali powiadomieni przez mieszkańca miasta o kradzieży z jego mieszkania kilku wartościowych przedmiotów, tj. telewizora, laptopa, dwóch telefonów komórkowych i nawigacji samochodowej o łącznej wartości ponad 2.000 zł. Podczas składanego przez pokrzywdzonego zawiadomienia o przestępstwie mundurowi ustalili, że kilka dni wcześniej pokrzywdzony spożył w lokalu sporą dawkę alkoholu i mając w związku z tym trudności w dotarciu do domu, poprosił o pomoc napotkanego kolegę. 36-letni kolega odprowadził go do mieszkania, gdzie ten od razu zasnął.

2015.01.02_kradziez1
Na następny dzień, kiedy właściciel mieszkania ocknął się, stwierdził, że brakuje w nim kilku urządzeń. Drzwi wejściowe były całą noc otwarte, więc istniał problem z jednoznacznym wskazaniem winnego.

W związku z podejrzeniami, co do uczciwości kolegi, policjanci przeprowadzili przeszukanie w jego mieszkaniu. Mundurowi ujawnili tam skradzione pokrzywdzonemu przedmioty, które następnie przekazali właścicielowi.
36-latek już jest po zarzutach. Nieuczciwy kolega pokrzywdzonego przyznał się do tego, że wykorzystał sen i nietrzeźwość gospodarza domu i okradł go.

Podczas weryfikacji zatrzymanego sprawcy w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim celem odbycia kary za inne wcześniej popełnione przestępstwo.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
st. asp. Beata Olszewska

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

czternaście − 8 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW