Strona główna » „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

by Świnoujście w sieci

„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”- to hasło ogólnopolskiej kampanii przeciwko pijanym kierowcom oraz społecznemu przyzwoleniu na „jazdę na podwójnym gazie”. Jej celem jest propagowanie zasady: piłeś – nie jedź! Policjanci w całym kraju przyłączają się do tej akcji. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu także zaangażowali się do tej cennej inicjatywy.

Ogólnopolska kampania „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” jest odpowiedzią na serię dramatycznych wypadków samochodowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

Niestety, wciąż wiele osób decyduje się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Kierowcy często są nieświadomi oddziaływania alkoholu na organizm, spożytego nawet na długo przed wyruszeniem w podróż oraz tego, że po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, ich zdolności psychomotoryczne mogą zostać zaburzone, a także, że każda ilość alkoholu zaburza zdolność prawidłowej oceny szybkości lub odległości na drodze.

2014.12.31_nigdy_nie jeżdze_2

Uczestnicy akcji propagują działania mające na celu zintegrowanie i zaktywizowanie społeczeństwa wokół problemu pijanych kierowców, gdyż walka z pijanymi kierowcami jest istotnym działaniem z punktu widzenia interesu społecznego.

W podejmowanych działaniach prewencyjnych policjanci w całym kraju upowszechniają ideę kampanii. Poprzez zwiększoną liczbę kontroli drogowych, funkcjonariusze przypominają kierowcom o konieczności trzeźwej jazdy, zachęcając ich do oznakowania samochodu. Policjanci rozdają naklejki ze znaczkiem przekreślonych kluczyków i hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Umieszczone na tylnej szybie samochodu znaczki mają być wyrazem społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców.

2014.12.31_nigdy_nie jeżdze_3

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu nadal zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy siadają za kierownicą po spożyciu alkoholu, stwarzając duże zagrożenie na drogach. Dlatego świnoujscy mundurowi również przyłączyli się do kampanii.

Policjanci drogówki, dzielnicowi, a także funkcjonariusze patrolowo-interwencyjni dokonują wzmożonych kontroli kierujących pod kątem trzeźwości. W ich trakcie rozdają kierowcom naklejki z hasłem “Nigdy nie jeżdzę po alkoholu”. Jest ona symbolem manifestu odpowiedzialnych – trzeźwych kierowców, którzy umieszczając je na szybie swojego samochodu, otwarcie okazują swój sprzeciw wobec jazdy „na podwójnym gazie”. Policjanci zachęcają, aby takie naklejki przyklejać i dawać dobry przykład innym kierowcom. Przypominają ponadto, że każda osoba, która ma ochotę zbadać się przed podróżą, może udać się na komendę, gdzie w poczekalni znajduje się alkomat do samodzielnego sprawdzenia zawartości alkoholu w organizmie. Również patrole jeżdzące po mieście nie odmówią takiego badania, żeby zapobiec nieszczęśliwym następstwom.

Partnerzy inicjatywy „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” – łącznie ponad 40 podmiotów – zachęcają wszystkich zainteresowanych propagowaniem trzeźwości na polskich drogach do przyłączania się do akcji i dalszego upowszechniania znaku „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Pełna lista partnerów oraz więcej informacji na temat inicjatywy znajduje się na stronie www.nigdyniejezdzepoalkoholu.pl. Można tam znaleźć także informacje o obowiązujących w Polsce przepisach i sankcjach dotyczących jazdy pod wpływem alkoholu.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW