Strona główna » Policja Świnoujście: Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

Policja Świnoujście: Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

by Świnoujście w sieci

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. 68-latek, aby uniknąć kary za ten czyn, wręczył mundurowym łapówkę. Teraz odpowie za popełnienie dwóch przestępstw, za które może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

 

Zdarzenie miało miejsce w świąteczny poranek 26 grudnia około godziny 8.00. Kierujący samochodem osobowym marki Vovo został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej na ulicy Wyszyńskiego w Świnoujściu.

Jej powodem były mocno zaszronione i zaparowane szyby pojazdu, ograniczające w dużym stopniu widoczność. Siedzący za kierownicą 68-letni mężczyzna tłumaczył mundurowym, że spieszył się i nie miał czasu na oczyszczenie szyb. Już pierwszy kontakt z kierowcą nie pozostawiał funkcjonariuszom żadnych wątpliwości, co do jego stanu trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

68-letni obywatel Rosji, chcąc nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności, by “zapomnieli” o sprawie, wręczył im dwa 50-złotowe banknoty. Mundurowi poinformowali mężczyznę, że popełnił kolejne przestępstwo, za które również poniesie odpowiedzialność karną.

Policjanci zabezpieczyli banknoty jako dowód rzeczowy, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Rosjaninowi zostało również zatrzymane prawo jazdy.

 

68-latkowi już zostały przedstawione zarzuty, do których się przyznał. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za przestępstwo korupcyjne, za co grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Gdyby nie wyeliminowanie z ruchu drogowego tego nietrzeźwego kierowcy, mogło dojść do dużego zagrożenia, a nawet tragedii na drodze.

 

 

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW