Strona główna » Kolejna inwestycja w porcie jachtowym. Foto-Video

Kolejna inwestycja w porcie jachtowym. Foto-Video

by Świnoujście w sieci

W dniu 29 grudnia 2014 r., na Basenie Północnym w Świnoujściu , odbyła się uroczystość podpisania, przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz Dyrektora OSiR “Wyspiarz” Mariusza Fryskę: Umowy o dofinansowanie Projektu pn.

“Adaptacja istniejącego budynku do celów obsługi portu jachtowego Basen Północny

w Świnoujściu – etap II wraz z doposażeniem portu”

nr UDA-RPZP.05.01.01-32-005/14-00 w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013

Oś Priorytetowa 5 “Turystyka, kultura i rewitalizacja”

Działanie 5.1 “Infrastruktura turystyczna”

Poddziałanie 5.1.1 “Infrastruktura turystyki”


W uroczystości udział wzięli Zastępcy Prezydenta Miasta Barbara Michalska i Paweł Sujka, Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Agatowska, Skarbnik Miasta Iwona Górecka –Sęczek,PO Naczelnika Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Karolina Kasperska, przedstawiciele wykonawcy inwestycji oraz pracownicy OSiR Wyspiarz.

W tym dniu zakończony został I-wszy etap zadania pod nazwą: ADAPTACJA ISTNIEJĄCEGO BUDYNKU DO CELÓW OBSŁUGI PORTU JACHTOWEGO, POŁOŻONEGO NA TERENIE BASENU PÓŁNOCNEGO W ŚWINOUJŚCIU, którego realizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji “Wyspiarz”. Koszt realizacji I etapu wyniósł 1.285.966,30 zł z czego wkład własny niezbędny do zrealizowania inwestycji zapewniony został przez Miasto Świnoujście w kwocie 358.239,99 zł.

Celem realizacji tego projektu było przede wszystkim utworzenie zaplecza sanitarnego dla Żeglarzy na nabrzeżach położonych od strony ul. Jachtowej /nabrzeża nr 1,2,3/.

marina (2)

W ramach przedmiotu zamówienia należało wykonać wielobranżową dokumentację projektową z rozbiciem na projekt budowlany i projekt wykonawczy , uwzględniającą inwentaryzacje i ekspertyzy techniczne budynku a także realizację prac budowlanych w dwóch odrębnych etapach inwestycyjnych wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, wykonać roboty budowlane etapu I obejmujące : roboty zabezpieczające , prace konserwatorskie , roboty rozbiórkowe ,roboty stanu surowego zamkniętego , roboty wykończeniowe , roboty instalacyjne, zagospodarowanie terenu wraz doprowadzeniem niezbędnych mediów , wyposażyć obiekt (parter) w urządzenia , sprzęt i meble uzyskać ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie, przeprowadzić działania promocyjne projektu tj. przygotowanie treści ogłoszenia wraz ze zdjęciami z miejsca realizacji Projektu, uzyskanie zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na umieszczenie tablicy pamiątkowej na budynku; wykonanie zaprojektowanych tablic: informacyjnej i pamiątkowej po ich formalnej akceptacji przez Zamawiającego, dostawa tablic do miejsca realizacji Projektu; montaż tablic;

W maju 2014 r. pojawiła się informacja o możliwości pozyskania dodatkowych środków finansowych w ramach RPO na realizację II etapu tego projektu, czyli adaptację piętra budynku B15. W związku z tym OSiR przygotował kolejny wniosek, który uzyskał aprobatę UM oraz zapewnienie środków budżetowych na wkład własny. Całkowite koszty II etapu wyniosą 594.025,79 zł a wkład własny zapewniony przez samorząd – 283.266,48 zł.

marina (3)

W wyniku procedury konkursowej uzyskaliśmy pozytywną opinię i możliwość podpisania stosownej umowy na realizację II Etapu, który obejmować będzie : docieplenie dachu z wykończeniem płytą g-k od środka, docieplenie pozostałych ścian zewnętrznych budynku metodą “od wewnątrz” specjalistycznymi płytami klimatycznymi stosowanymi do tego rodzaju dociepleń, budowę ścianek działowych na poddaszu, montaż stolarki drzwiowej (piętro, poddasze),wykończenie wewnętrzne okładzinami i farbami, podłóg, ścian i sufitów (piętro, poddasze), wyposażenie pomieszczeń w meble i sprzęt (piętro, poddasze),roboty sanitarne, instalacja wentylacji grawitacyjnej wspomaganej mechanicznie(poddasze),budowę przyłącza telefonicznego, budowę instalacji oświetlenia podstawowego i instalacji gniazd wtykowych (piętro, poddasze), wykonanie instalacji okablowania strukturalnego +instalacja telefoniczna, internetowa, TV (piętro, poddasze).

– Staramy się i uczynimy wszystko ,aby Zachodniopomorski Szlak Żeglarski stanowił prawdziwą perłę przyciągającą do Świnoujścia i innych zachodniopomorskich marin jak największą liczbę żeglarzy – powiedział po podpisaniu umowy Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152973136931974.1073742799.283752206973&type=1/” width=”550″/]

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dziewiętnaście − piętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW