Kryminalni ze świnoujskiej komendy zatrzymali 39-letnią mieszkankę Świnoujścia w związku z kradzieżą pieniędzy w kwocie 5.000 zł. Kobieta przed zatrudnieniem się w sklepie, zdążyła włamać się do metalowej kasetki i ukraść z niej gotówkę. Część skradzionej kwoty pieniędzy policjanci odzyskali. Sprawczyni grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu został powiadomiony o kradzieży dużej kwoty pieniędzy w jednym ze sklepów w centrum miasta. Mundurowi, ktorzy przyjechali na miejsce zgłoszenia ustalili, że z metalowej kasetki, znajdującej się na zapleczu sklepu, zginęły pieniądze w kwocie 5.000 zł. Kierownik sklepu, jako podejrzewaną o kradzież pieniędzy, wskazał kobietę, która starała się o posadę, od kilku dni przychodziła nieodpłatnie i przyuczała się do swoich obowiązków. W chwili, kiedy policjanci przyjechali nie było jej w sklepie.

Policjanci wykonali na miejscu zdarzenia niezbędne czynności procesowe, potrzebne do zebrania dowodów w sprawie kradzieży, m.in przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny metalowej kasetki, zabezpieczając ślady linii papilarnych.

Jeszcze tego samego dnia podejrzewaną o kradzież pieniędzy kobietę mundurowi zatrzymali i doprowadzili do jednostki policji.

W wyniku przeszukania zajmowanego przez nią mieszkania policjanci odzyskali część ze skradzionej kwoty pieniędzy, tj. ponad 1.100 zł, które wkrótce przekażą osobie pokrzywdzonej. Pozostałą sumę 39-latka już zdążyła wydać na swoje potrzeby.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 39-letniej mieszkance Świnoujścia przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Kobieta przyznała się do winy, tłumacząc swoje zachowanie trudną sytuacją materialną. Zobowiązała się też do zwrócenia pokrzywdzonemu całości ukradzionej kwoty.

Sprawa toczy się w trybie przyspieszonym, świnoujski sąd wkrótce podejmie decyzję, co do dalszych losów kobiety. Za popełnione przez nią przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska