Strona główna » Policja Świnoujście: Policjanci apelują – „Piłeś? Nie jedź!”

Policja Świnoujście: Policjanci apelują – “Piłeś? Nie jedź!”

by Świnoujście w sieci

Nietrzeźwi kierowcy to największy problem na polskich drogach. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymywali nietrzeźwych kierowców, pomimo konsekwencji karnych tej nieodpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej decyzji. Minionej doby policjanci w Świnoujściu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista miał w organizmie blisko 2,7 promila alkoholu.

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stąd każde podejrzane zachowanie kierujących jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.

Osoby decydujące się na wsiadanie “za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Podczas wczorajszych kontroli policjanci Ruchu Drogowego świnoujskiej komendy zatrzymali trzech takich kierowców. Wszystkie przypadki kierowania pod wpływem alkoholu zostały zakwalifikowane jako przestępstwa, a więc kierujący mieli w wydychanym powietrzu powyżej 0,5 promila alkoholu.

Wczoraj już od wczesnych godzin porannych policjanci drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców. Tuż po godzinie 7.00 w ciągu zatrzymali dwóch mężczyzn. 39-letni kierowca mitsubishi “wydmuchał” na alkomacie ponad 1 promil alkoholu, natomiast 43-letni kierowca forda transita ponad 0,7 promila.

Policjanci uniemożliwili obu mężczyznom dalszą jazdę i po zatrzymaniu umieścili ich w policyjnym areszcie. Kiedy zatrzymani wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty. W ramach prowadzonych czynności procesowych, na poczet kary zajęto mienie obu mężczyzn w kwocie 1.600 oraz 1.000 zł.

Niechlubnym rekordzistą podczas wczorajszych kontroli okazał się zatrzymany po godzinie 16.00 na jednej z głównych ulic miasta 34-letni kierujący motorowerem marki Peugeot. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2,7 promila. Ten mężczyzna również trafił za kratki policyjnej celi. Dziś zostaną mu przedstawione zarzuty.

Wszystkim sprawcom popełnienia przestępstwa zostały zatrzymane prawa jazdy. Cała trójka stanie teraz przed Sądem Rejonowym w Świnoujściu, który może wymierzyć im kary pozbawienia wolności nawet do dwóch lat, odebrać prawo jazdy oraz na kilka lat orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Jaka jest prawdziwa cena prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu? Najwyższą ceną tego lekkomyślnego zachowania może być spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, z którego konsekwencjami pozostaniemy do końca życia. Nikt z nas na pewno nie chciałby żyć z winą odebrania życia lub zdrowia drugiemu człowiekowi – nieznajomej osobie, innemu kierowcy, pieszemu, rowerzyście lub komuś, kto siedzi obok na siedzeniu pasażera.

Policjanci apelują – Piłeś? Nie jedź!

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

14 + 18 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW