Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali w nocy 18-latka, który kierował samochodem bez uprawnień. Mężczyzna przewoził w pojeździe kij bejsbolowy oraz przedmioty przeznaczone do dokonywania kradzieży. Za popełnione wykroczenia grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Minionej nocy podczas patrolowania ulic miasta policjanci świnoujskiej komendy na ulicy Konstytucji 3 maja zwrócili uwagę na samochód marki BMW, który nas widok radiowozu nagle skręcił w inną ulicę. Mundurowi postanowili sprawdzić przyczynę nerwowego zachowania kierowcy.

Pojazdem tym podróżowało dwóch młodych mężczyzn ze Stargardu Szczecińskiego. Kierujący bmw 18-latek nie miał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że młodzieniec nie posiada żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas kontroli okazał dowód rejestracyjny samochodu, który nie miał aktualnych badań technicznych.

Po chwili policjanci poznali kolejną przyczynę nerwowego zachowania kontrolowanych mężczyzn. W pojeździe znajdowały się przedmioty, których posiadanie jest zabronione prawem.

Podczas sprawdzania zawartości bagażnika funkcjonariusze ujawnili nożyce do cięcia metalu, ponadto przy fotelu pasażera kij bejsbolowy, a pod siedzeniem metalowy łom. 18 – i 19-latek tłumaczyli, że nudzą się i nie mając co robić, dlatego dla rozrywki jeżdżą po mieście.

Kierujący bmw 18-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał zarzuty kierowania pojazdem bez uprawnień, przewożenia w nim narzędzia, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, jak również innych narzędzi przeznaczonych do dokonywania kradzieży.

18-letniemu mieszkańcowi Stargardu Szczecińskiego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub wysoka grzywna.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska