Strona główna » USEDOM OPEN

29 listopada w Albecku odbył się Międzynarodowy Turniej Usedom Open. Organizatorem był Uczniowski Ludowy Klub Sportów Walki Pomorze Świnoujście. W turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników z 24 różnych klubów, m.in. z Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia, Olsztyna, Bornego Sulinowa, Śremu, Jarocina i oczywiście nasi sąsiedzi z Niemiec. Niestety, spora grupa zawodników, nie otrzymała wiz.
Walki odbywały się jednocześnie na 5 matach. Zawodnicy rywalizowali w sześciu grupach wiekowych: młodzik B (7-9 lat), młodzik A (10-12 lat), kadet (13-14 lat), junior (15-17 lat), senior (od 18 lat), master (od 35 lat). Około godziny 14:00 odbyło się oficjalne otwarcie zawodów, podczas którego odbyły się 3 bardzo widowiskowe walki finałowe z udziałem m.in. naszych zawodników. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Urzędu Miasta Świnoujście, oraz gminy Heringsdorf oraz przedstawiciele sponsorów. Między walkami można było podziwiać tancerki z zespołu tanecznego „Atu”.
Nasz klub reprezentowało 43 zawodników. Łącznie zdobyliśmy: 8 złotych, 14 srebrnych i 17 brązowych medali. W klasyfikacji generalnej wywalczyliśmy drugie miejsce drużynowo. Dla niektórych zawodników były to pierwsze zawody, podczas których walczyli. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje Wiktoria Partyka, która wygrała w finale z klubową koleżanką. Bardzo dobrze spisały się również Aleksandra Majer i Wiktoria Bugała, które odniosły zwycięstwo w swoich pierwszych walkach. Wśród chłopców na wyróżnienie zasługują: Adam Bońkowski, Wiktor Motowilczuk i Daniel Kaliński. Każdy z nich stoczył przynajmniej dwa dobre pojedynki. Zawzięcie walczył również Hubert Łukomski, który przegrał tylko 1 punktem (po kontrowersyjnym werdykcie) z późniejszym zwycięzca kategorii. Wśród nieco bardziej doświadczonych zawodników na szczególne wyróżnienie zasługują przede wszystkim dziewczyny. Gabriela Trzybińska zdeklasowała swoje rywalki. Wszystkie 3 walki wygrała z dużą przewagą punktową i po emocjonującym finale z zawodniczką z Poznania stanęła na najwyższym podium. Barbara Kozłowska również nie dała szans swoim przeciwniczkom.

W finale Basia zwyciężyła aż 40:5. Na wyróżnienie zasługuje również Adam Sienkiewicz, który wygrał dwa pojedynki i stanął na najwyższym podium. Wśród kadetek świetnie spisały się Victoria Trzybińska i Gabriela Zienko, które w dobrym stylu zwyciężyły w swoich kategoriach. Dobre walki stoczył Mateusz Szczytniewski, który w finale przegrał tylko jednym punktem z kadrowiczem. Wśród najstarszych najlepiej spisał się Łukasz Chmielarz, zdecydowanie wygrywając finał, który odbywał się podczas uroczystego otwarcia. Podczas turnieju odbyły się również dwie dodatkowe walki (poza konkurencją) naszych najmłodszych zawodników i zawodniczek: Maja Kowalewska vs Julia Nowak, Aleksander Partyka vs Stanisław Garboś. Maluchy wzbudziły duże emocje wśród publiczności i dostały ogromne brawa.

Wszystkim zawodnikom, a w szczególności tym najmłodszym, gratulujemy odwagi i dziękujemy za pokazanie serca do walki!

Komplet wyników naszych zawodników:

I MIEJSCE: Partyka Wiktoria, Trzybińska Gabriela, Kozłowska Barbara, Zienko Gabriela, Trzybińska Victoria, Sienkiewicz Adam, Chmielarz Łukasz, Markiewicz Sebastian;

II MIEJSCE:, Majer Aleksandra, Dąbrowska Roksana, Helon Julia, Blacharczuk Wanesa, Sosin Barbara, Wlazło Dagmara, Pietrzakowska Patrycja, Kaliński Daniel, Rychlik Piotr, Zając Jakub, Kozłowski Maciej, Kołdon Adam, Szczytniewski Mateusz, Mądzelewski Oskar;

III MIEJSCE: Bugała Wiktoria, Szylkiewicz Wiktoria, Rupar Kajetan, Zieliński Stanisław, Motowilczuk Wiktor, Somska Cecylia, Bońkowski Adam, Jordan Miłosz, Dziuba Marcin, Garboś Mikołaj, Jędruch Oliwier, Janaszczyk Marcel, Kostrzewa Kamil, Szmyt Kacper, Markiewicz Bernard, Czorniej Kacper.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć hotel „Cesarskie Ogrody”, pizzeria „Da Grasso”, hotel „Warta”, bar „Kopytko”, hotel „Graal” oraz drukarnia „Color Copy”.

Dziękujemy również wszystkim rodzicom i wolontariuszom, którzy wykonali ogromną pracę i pomogli w organizacji zawodów.