Strona główna » Poszukiwani w rękach policji

Poszukiwani w rękach policji

by Świnoujście w sieci

Minionej doby policjanci ze Świnoujścia zatrzymali cztery poszukiwane osoby. Trzech mężczyzn i jedna kobieta ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ściagania w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami. Rekordzista spędzi za kratkami dwa lata.

W ciągu minionych 24 godzin policjanci ze Świnoujścia zatrzymali na terenie miasta aż cztery osoby poszukiwane, ukrywające się przed organami ścigania i wymiar sprawiedliwości. Powodem ich ukrywania się była chęć ucieczki od odpowiedzialności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Jako pierwszy zatrzymany został 31-letni mężczyzna poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świnoujściu w związku ze skazaniem go na karę pozbawienia wolności za usiłowanie rozboju. Minionej nocy podczas patrolowania miasta na jednej z ulic policjanci rozpoznali w jednym z mężczyzn poszukiwanego od trzech lat. Kompletnie zaskoczony 31-latek został przez mundurowych zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, po czym przekazany do Aresztu Śledczego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

Następną zatrzymaną była 23-letnia mieszkanka Świnoujścia, poszukiwana w związku z niestawieniem się do odbycia wymierzonej przez sąd kary 17 dni pozbawienia wolności. Zatrzymana już została przekonwojowana do kobiecego zakładu karnego, gdzie będzie odbywać swoją karę.

Kilka godzin później w ręce policjantów wpadł 36-letni mężczyzna, którego czeka 5-cio dniowy pobyt za kratkami w związku z niezapłaconą grzywną nałożoną na niego przez Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim.

Ostatnim zatrzymanym minionej doby był przebywający się na terenie Świnoujścia 31-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna został zgłoszony przez rodzinę jako osoba zaginiona. 31-latek ukrywał się, gdyż był poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową z powodu wcześniej popełnionego przestępstwa i obawiał się konfrontacji z prokuratorem, a co za tym idzie, poniesienia konsekwencji prawnych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu systematycznie zbierają informacje i sprawdzają miejsca, gdzie ukrywają się osoby poszukiwane. Dlatego ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

czternaście − siedem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW