Dziś około południa w centrum miasta przy skrzyżowaniu ulic Boh. Września i M. Cassino doszło do zuchwałego złodziejskiego procederu, mężczyzna wyrwał kobiecie torebkę i zaczął uciekać.
Na szczęście na jego drodze stanął Mariusz Fryska ( Dyrektor OSiR ) oraz inni mężczyźni, którzy po krótkim pościgu złapali złodzieja i do czasu przyjazdu policji skutecznie przytrzymali gagatka oddając go w ręce funkcjonariuszy.
Sam zainteresowany nie widzi w tym co zrobił nic nadzwyczajnego i uważa – że po prosu spełnił swój obywatelski obowiązek przy okazji robienia zakupów w mieście – wyszedłem po klej a złapałem złodzieja – mówi Pan Mariusz.
Należy podkreślić, że w czasach wszechobecnej znieczulicy takie zachowanie jest wyjątkowe i powinno być nagradzane…..bohater tego zdarzenia nie wiedział czy złodziej np. nie jest uzbrojony w nóż ?!
Nadmieniamy, że Pan Mariusz Fryska od kilkunastu miesięcy pokonuje wielokilometrowe trasy biegowe zdobywając tym samym doskonałą kondycję, która dziś na pewno się przydała.
Gratulujemy Panu Mariuszowi obywatelskiej postawy.