Rozpoczął się pierwszy etap inwestycji budowy kompleksu sportowego na Warszowie.Na potrzeby jego powstania zaistniała konieczność usunięcia 198 różnych drzew. Trzeba jednak zaznaczyć, że duża ich część jest chora lub w ogóle już martwa. Poza tym, w zamian za wycięte drzewa, po zakończeniu inwestycji w obrębie kompleksu, zostaną posadzone nowe sadzonki. Głównie świerku serbskiego, klonu pospolitego i śliwy wiśniowej.

Projekt kompleksu sportowego przy ulicy Białoruskiej był konsultowany ze środowiskiem sportowym, w tym przedstawicielami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Prawobrzeże”. Ostatecznie w głosowaniu zdecydowano o wyborze wariantu, który przewiduje budowę pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej o nawierzchni syntetycznej (sztuczna trawa), czterotorowej okrężnej bieżni lekkoatletycznej o długości 400 metrów, połączonej z sześciotorowym odcinkiem o długości 100 metrów, boiskami do piłki siatkowej i koszykówki, skoczni w dal, mobilnych trybun dla publiczności na 300 miejsc siedzących, budynku socjalno-szatniowego oraz siłowni zewnętrznej na 12 stanowisko do ćwiczeń.

Pierwszy etap budowy kompleksu rozpocznie się w przyszłym roku. Powstanie boisko do piłki nożnej z trawą syntetyczną, drenaż boiska, zamontowane zostaną piłko chwyty oraz ogrodzenie. Wartość prac szacuje się na ponad 3 mln złotych. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest w przyszłym roku.

W kolejnych latach kompleks będzie systematycznie rozbudowywany o kolejną infrastrukturę sportową .

Robert Karelus

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News