13 listopada 2014 r. (piątek) uczennice klasy III B Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I wzięły udział w Finale Wojewódzkim projektu „Zielona Energia”, który odbył się w Szczecinie na terenie Urzędu Wojewódzkiego, Muzeum Narodowego i wyspy Bielawa.

 
O godzinie 9.00 rozpoczęła się finałowa rywalizacja między uczniami szkół ponadgimnazjalnyych. Zadania sprawdzały wiedzę, umiejętności i zachowania proekologiczne, prozdrowotne oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu.

 

mieszko

Nasze uczennice: Olga Bromboszcz, Klaudia Gabryś, Aleksandra Kramarz i Patrycja Krupińska rywalizowały z innymi uczniami z 21 powiatów Województwa Zachodniopomorskiego na 12 stacjach przygotowanych przez członków WOPR-u. Po ciężkich zmaganiach uzyskały III najlepszy wynik w Województwie, I miejsce zajęła drużyna z Chełmży, natomiast II drużyna z Darłowa. Nagrodą za zdobycie III miejsca były: puchary i medale dla finalistek oraz „Fantom” – nowy model anatomiczny służący do treningu udzielania pierwszej pomocy, torba pomocy medycznej z pełnym wyposażeniem, pojemnik do segregacji śmieci, zgniatacz do butelek plastikowych, które to wzbogaciły m.in. bazę dydaktyczną szkoły.