Wyjątkowo w grudniu tego roku zorganizowane będą dwa pchle targi. Oba na placu Wolności. Na pierwszy zapraszamy w sobotę 13. grudnia, a na drugi tydzień później 20. grudnia 2014 r. Targi czynne będą od 9.00 do 14.00. Uwaga dla handlujących – na plac nie można będzie wjechać samochodem. Sprzedaż wyłącznie ze stoisk. Pojazdy prosimy o pozostawienie na okolicznych parkingach, np. w kwartale ulic Bema, Piłsudskiego, Piastowska i Dąbrowskiego ( na tyłach przychodni zdrowia). Opłata za stoisko wielkości 7 metrów kwadratowych wynosi 1 zł.
Do tej pory pchle targi odbywały się od marca do listopada włącznie. Później ze względu na okres zimowy następowała przerwa do wiosny. W tym roku będzie inaczej.
Organizatorzy liczą, że sprzedawcy wezmą pod uwagę fakt, że jest to okres przedświąteczny i wśród proponowanego przez nich asortymentu znajdą się także artykuły z tym związane.
– W tym okresie plac Wolności będzie już pięknie, świątecznie przystrojony. Liczymy na to, że sprzedawcy biorący udział w pchlim targu włączą się do tej świątecznej atmosfery, jaka będzie tam panowała – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta miasta. – Jeżeli to się uda, sprzedający podchwycą pomysł, to niewykluczone, że podobne grudniowe pchle targi będą kontynuowane w kolejnych latach. W końcu na pchlim targu też można kupić nietuzinkowy prezent pod choinkę.
BIK UM Świnoujście