Stan prac na budowie Galerii Świnoujście jest już mocno zaawansowany. Surowa konstrukcja budynku jest gotowa w 80 procentach. Generalny wykonawca, firma CALBUD zapewnia, że całość prac związanych z zamknięciem stanu surowego budynku nastąpi w styczniu 2015 roku. Obiekt skomercjalizowany jest już w 80 procentach.

O

Ciepła jesień pozwoliła na dynamiczną realizację harmonogramu prac budowlanych Galerii Świnoujście. Gotowa jest kondygnacja podziemna oraz parter budynku. Do końca listopada zostanie ukończona pierwsza kondygnacja nadziemna (I piętro), gdzie pozostało ułożenie sprężonych płyt stropu. W trakcie wykonywania jest druga kondygnacja nadziemna – II piętro z kinem oraz częścią administracyjną budynku i parkingiem. Ostatnia, III kondygnacja, zostanie ukończona do końca stycznia 2015 roku. W pierwszym miesiącu nowego roku od strony Piastowskiej powinien być już wykonany stan surowy rampy wjazdowej na parking zlokalizowany na trzecim piętrze. Na chwilę obecną wykonywane są ściany działowe wydzielające lokale dla poszczególnych najemców oraz ściany osłonowe w technologii murowanej na parterze (ściany wypełniające), posadzki betonowe parteru i dodatkowo prace instalacyjne. Od początku grudnia planowane jest rozpoczęcie prac związanych z zamknięciem budynku fasadą na kondygnacji parteru, parkingiem na kondygnacji trzeciej, prace dekarskie, wykonywanie ścianek działowych kondygnacjach parteru i I piętrze, oraz posadzek na wyższych kondygnacjach. Całościowe zamknięcie budynku ma nastąpić zgodnie z planem w styczniu 2015 roku. Na placu budowy Galerii Świnoujście obecnie zatrudnionych jest ponad 100 osób.

galeria (2)

Proces komercjalizacji przebiega zgodnie z oczekiwaniami inwestora, Galeria Świnoujście jest już wynajęta w ponad 80 procentach. Na 10 000 mkw. powierzchni najmu klienci będą mogli skorzystać z bogatej oferty handlowej i usługowej sklepów wszystkich branż. Na trzech kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej znajdzie się 45 lokali i stoisk. Swoje salony z odzieżą i obuwiem będą miały H&M, Cropp, Reserved, Sinsay, House, Mohito, Martes Sport, Gatta, CCC i Deichmann oraz salon biżuterii YES. Wśród najemców znajdzie się również sklep RTV AGD sieci Neonet posiadający w swojej ofercie bogaty wachlarz produktów z branży RTV, AGD, IT, akcesoria oraz multimedia. Ofertę uzupełni drogeria Hebe, Świat Prasy, Perfekt Optik, eSmoking World oraz kantor wymiany walut. Nie zabraknie także przestrzeni gastronomicznej, której część będzie miała formę samoobsługowej restauracji z różnorodnymi daniami kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Dodatkowo powstanie przestrzeń z daniami typu fast-food z ofertą na wynos. Uzupełnieniem będzie strefa z deserami i mrożonymi jogurtami, w tym Columbus Caffee oraz lodziarnia Grycan. Wielofunkcyjna Galeria Świnoujście wraz z zaprojektowanymi przestrzeniami gastronomicznymi oraz multipleksem Cinema 3D z 4 salami kinowymi stworzy mieszkańcom miasta i turystom doskonałą przestrzeń do spędzania czasu stanowiąc integralną część nowoczesnej przestrzeni publicznej w mieście.

galeria
Doskonałe położenie Galerii Świnoujście, w samym centrum miasta, pozwala na dotarcie do niej znaczącej liczby potencjalnych klientów. W zasięgu od 10 do 30 minut jazdy samochodem od Galerii mieszka około 129 000. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj fakt, że Świnoujście odwiedzane jest co roku przez około 2,5 miliona turystów zarówno polskich jak i zagranicznych.
Więcej informacji na www.ghswinoujscie.pl