Już niebawem, do najmłodszych pacjentów świnoujskiego szpitala dotrze nowy sprzęt medyczny. Dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Oddział Pediatryczny wzbogaci się o specjalistyczne, ratujące życie urządzenia. Ze wstępnych informacji wynika, że będzie to USG, aparat do lokalizacji naczyń, respirator transportowy, wózek leżący i dwa transportowe aparaty monitorujące. Zgodnie z zapowiedzią fundacji, medyczne wyposażenie ma dotrzeć do Świnoujścia w pierwszych miesiącach nowego roku.
– To dla nas bardzo dobra wiadomość – twierdzi Ewa Pawlik, pielęgniarka oddziałowa pediatrii. – Sprzęt bardzo się przyda. Już wcześniej dostawaliśmy wsparcie od orkiestry Owsiaka, ale tym razem niespodzianka jest ogromna – dodaje. Pielęgniarki twierdzą, że za tak cenny sprzęt, starają się odwdzięczać na każdym kroku. – Naszym małym pacjentom pokazujemy czerwone serduszko i opowiadamy, że jest na świecie pewien człowiek, który namówił innych ludzi, aby dzielili się dobrem. Ta osoba to Jurek Owsiak – twierdzą pielęgniarki.

Ukłony w stronę działalności orkiestry kieruje też nowy szef świnoujskiego szpitala. – Jestem pełen uznania dla działalności orkiestry. I nie ukrywam dumy, bo wcześniej wolontariuszem była moja córka a teraz dowiedziałem się, że kwestują również pielęgniarki z naszego szpitala – mówi Jacek Piętniewicz. – Pięknie wszystkim za to dziękuję! I bardzo, bardzo doceniam – zapewnia.

 

Foto-Info. Szpital Miejski