Strona główna » Wolontariat w jesiennym wydaniu!

Wolontariat w jesiennym wydaniu!

by Świnoujście w sieci

Świnoujście to miasto, w którym wiele się dzieje. Cieszy fakt, że podczas organizacji dużej części wydarzeń coraz chętniej korzysta się z pomocy wolontariuszy Lokalnego Centrum Wolontariatu (LCW) przy Fundacji Motywacja i Działanie. Cieszy również to, że świnoujskie szkoły bardzo chętnie angażują się w pomoc LCW w poszukiwaniach wolontariuszy (i to zarówno szkoły podstawowe jak i gimnazjalne czy ponadgimnazjalne). Okazuje się też, że to co łączy mieszkańców obu brzegów Świny to m.in. chęć angażowania się w pomoc innym.

wolontariat
Lokalne Centrum Wolontariatu wspierają bowiem wolontariusze z każdej części Świnoujścia.
Po wakacjach od razu rozpoczął się dla wolontariuszy gorący okres. Przełom września i października obfitował w różne wydarzenia, którym ku radości wszystkich sprzyjała piękna pogoda. A zaczęło się od „44 Wysp ze Smakiem”, podczas których wolontariusze LCW organizowali animacje czasu wolnego dla uczestników śniadaniowej imprezy.
Tydzień po tym wydarzeniu kolejni wolontariusze wsparli organizatorów Integracji Sąsiedzkiej . Zapewnili oni dzieciom i młodzieży interesujące atrakcje obsługując stoliki tematyczne, przy których odbywały się różne warsztaty manualne.
Naprawdę liczna grupa wolontariuszy wsparła organizację Pierwszego Świnoujskiego Biegu Uliczno – Crossowego „10 w skali Beauforta”. To, co po tym sportowym wydarzeniu słychać było z ust jego organizatorów, uczestników i obserwatorów, to głosy, że bez pomocy wolontariuszy impreza ta mogła by nie przebiec tak sprawnie. Brawo!

wolontariat
W październiku odbyła się również druga w Świnoujściu edycja „Pól Nadziei”. I tym razem akcja wsparta została przez wolontariuszy LCW.
Wolontariat w Świnoujściu, to jednak nie tylko akcje. To także wolontariat długoterminowy.
W październiku wolontariat długoterminowy rozpoczęło 4 wolontariuszy wspierając Przedszkole Specjalne SOSW w pracy z jego podopiecznymi .
Nie można zapominać również o promocji idei wolontariatu. We wrześniu zespół LCW przeprowadził w Szkole Podstawowej nr 2 ze Świnoujścia w klasie VI szkolenie „Wolontariat w pytaniach i odpowiedziach” przybliżające im zagadnienia związane z wolontariatem oraz przedstawiając to, co w ramach wolontariatu odbywa się w mieście.
Jeżeli i Ty chcesz na własnej skórze poczuć czym jest wolontariat zgłoś się do Lokalnego Centrum Wolontariatu przy Fundacji Motywacja i Działanie: tel: 699 654 608.
Program LCW współfinansuje Urząd Miasta Świnoujście. /MID

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

7 + 14 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW