Do zakładu karnego trafił 43-letni mężczyzna, który został wczoraj zatrzymany przez świnoujskich policjantów. Mężczyzna zbyt głośno sprzeczał się ze swoją narzeczoną, a sąsiedzi, którym to przeszkadzało, powiadomili Policję. Okazało się, że sprawca zakłócenia ciszy nocnej był poszukiwany i ma do „odsiadki” karę prawie dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed północą dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu skierował patrol do jednego z mieszkań w centrum miasta, gdzie zgłoszono interwencję. Sąsiedzi powiadomili Policję, że nie mogą spać, ponieważ ich sąsiad zbyt głośno awanturuje się ze swoją partnerką.

Interwencja ta dotycząca zakłócenia ciszy nocnej zakończyłaby się pouczeniem dla mężczyzny, jednak po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 43-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie celem odbycia kary w związku z popełnionymi przestępstwami.

Uciążliwy sąsiad został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
st. asp. Beata Olszewska