Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 39-latka, poszukiwanego pięcioma listami gończymi. Mężczyzna ponadto kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Poszukiwany przez kilka sądów i prokuratur w Polsce, chcąc ukryć przed funkcjonariuszami swoją tożsamość, podawał im dane personalne swojego brata. Teraz, po latach, odpowie za swoją kryminalną przeszłość.

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali wczoraj do kontroli samochód osobowy marki Ford. Za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna, od którego funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad 2 promile. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Legitymującym go mundurowym podał, jak się później okazało, dane personalne swojego brata.

Nietrzeźwego kierowcę przewieziono do komendy, gdzie dzięki odczytowi linii papilarnych i danych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego, ustalono jego prawdziwe personalia.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest aż pięcioma listami gończymi, wystawionymi przez kilka sądów i prokuratur na terenie Polski.
Wcześniej mężczyzna był już karany za kradzieże z włamaniem.

39-letni mieszkaniec Łodzi trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś zostaną mu przedstawione zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień oraz wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swoich danych osobowych, zostanie na niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Po wykonaniu czynności procesowych w świnoujskiej komendzie, 39-latek trafi następnie do Aresztu Śledczego. Teraz czeka go poniesienie odpowiedzialności za swoją kryminalną przeszłość.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
st. asp. Beata Olszewska