„Jestem poszukiwany, aresztujcie mnie” – tymi słowami 20-letni mieszkaniec Wolina zwrócił się do jednego z policjantów świnoujskiej komendy. Mężczyzna faktycznie od kilku dni był poszukiwany w związku z dokonaniem kradzieży auta, kierowaniem nim w stanie nietrzeźwości oraz zastosowaniem groźby przejechania funkcjonariuszy samochodem. Po tych słowach młodzieniec od razu trafił za kratki.

W miniony piątek po północy właściciel samochodu osobowego marki Audi A3 powiadomił dyżurnego świnoujskiej komendy o kradzieży tego pojazdu, którego wcześniej zaparkował w centrum miasta. Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia patrole rozpoczęły poszukiwania opisywanego auta.

Do chwili powiadomienia mundurowych przez pokrzywdzonego o tym zdarzeniu, sprawca wykorzystał czas na przemieszczenie się na przeprawę promową. Po przeprawieniu się promem na prawobrzeżną część miasta, sprawca przy zjeżdżaniu z promu omal nie przejechał kradzionym samochodem dwóch funkcjonariuszy, którzy próbowali go zatrzymać. W wyniku podjętego za uciekającym pościgu, samochód został odzyskany, jednak sprawca zdołał zbiec w pobliskie zarośla. Z uwagi na środek nocy i utrudnione warunki pogodowe, poszukiwania złodzieja samochodu nie przyniosły skutku.

Jednak poczynione przez mundurowych ustalenia oraz zabezpieczony materiał dowodowy, pozwoliły na wytypowanie i ustalenie personaliów sprawcy powyższych zdarzeń. Pierwsze próby dotarcia do podejrzewanego w miejscu zamieszkania kończyły się fiaskiem, gdyż zaczął się on ukrywać.

Jednak poszukiwany przez policjantów 20-letni mieszkaniec Wolina, najwidoczniej miał już dość ukrywania się przed nimi i postanowił sam zgłosić się na komendę, by zostać zatrzymanym w związku z popełnionymi przestępstwami. Po przyjściu na komendę od razu powędrował za kratki.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży samochodu, kierowania nim pod wpływem alkoholu, a także stosowania groźby przejechania samochodem funkcjonariuszy i zmuszenia ich do zaniechania czynności służbowej.
Ustalono ponadto, że 20-latek był już wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i posiadał sądowy zakaz kierowania.

O dalszych losach 20-letniego mieszkańca Wolina zadecyduje świnoujski sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
st. asp. Beata Olszewska

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News