Strona główna » Budują nowy chodnik i ścieżkę rowerową. Czasowo nie będzie oświetlenia.

Budują nowy chodnik i ścieżkę rowerową. Czasowo nie będzie oświetlenia.

by Daniel SZYSZ

W związku z budową ciągu pieszo-rowerowego oraz wymianą ulicznych lamp, maksymalnie do 22. grudnia 2014 r. na części ulicy Ludzi Morza nie będzie działało oświetlenie.

Chodzi o odcinek od ulicy Sołtana do stoczni.

– Dotychczas istniejące tam lampy będą zdemontowane, a ich miejsce zajmą nowe- informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. – Prowadzone prace wymuszają czasowe wyłączenie oświetlenia także na drogach dojazdowych do posesji znajdujących się na tym odcinku.

Chociaż wykonawca robót na ponowne uruchomienie oświetlenia ma czas do 22. grudnia, to zapowiedział, że będzie starał się, aby nastąpiło to jak najszybciej .

W ramach inwestycji powstanie 1500 metrów bieżących nowego chodnika wraz ze ścieżką rowerową. To pierwszy etap, bo docelowo ścieżka ma prowadzić aż do przeprawy promowej „Centrum”. Nowa trasa doskonale wpisuje się w ciąg istniejących już szlaków i ścieżek rowerowych w mieście.

W przetargu na wykonanie inwestycji startowały dwie firmy. Wygrało PRD Świnoujście, które zaoferowało najniższą cenę około 1,3 mln złotych.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujściu

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

szesnaście + dziewięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.