Policjanci kryminalni ze Świnoujścia zatrzymali 18-latka w związku z posiadaniem przez niego kokainy i amfetaminy. Narkotyki ukryte były w wazonie na kwiaty. Za popełnienie przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii temu młodemu mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, prowadzą ciągłe rozpoznanie środowiska w zakresie obrotu i handlu narkotykami. Zebrane informacje pozwoliły im na wytypowanie młodego mieszkańca miasta, który zajmuje się wprowadzaniem do obrotu środków narkotycznych.

W związku z poczynionymi ustaleniami funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o ten proceder 18-latka, a następnie dokonali przeszukania jego miejsca zamieszkania.

W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli kilkanaście woreczków strunowych z kokainą oraz amfetaminą. Narkotyki ukryte były w wazonie na kwiaty.
18-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy, zagrożony karą do trzech lat więzienia, zarzut posiadania środków odurzających.
Zajmujący się sprawą policjanci ustalą teraz skąd pochodziły zabezpieczone narkotyki i gdzie miały trafić.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
st. asp. Beata Olszewska