Strona główna » Kolejny akt wandalizmu na terenie miasta

Kolejny akt wandalizmu na terenie miasta

by Świnoujście w sieci

Po raz kolejny dali o sobie znać wandale! Ich celem stały się tym razem kierunkowskazy na uczęszczanej przez mieszkańców i turystów trasie do jeziora Wolgastsee i niemieckiej miejscowości Korswandt. Na odcinku leśnym pomiędzy ulicą Rycerską a granicą państwa, z drewnianych słupków zostały wyrwane, po czym przywłaszczone cztery z ośmiu tablic kierunkowych.
Kierunkowskazy wraz z trzema tablicami informacyjnymi wykonane zostały we wrześniu 2013 roku na zlecenie Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Świnoujście. Koszt realizacji zadania wyniósł ponad 5000 zł.
Sukcesywnie rozbudowujemy system oznakowania turystycznego na terenie miasta, co roku dokonywana jest jego konserwacja i uzupełnienia- mówi Katarzyna Rówińska Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu. I niestety znaczna część środków finansowych przeznaczana jest na likwidowanie strat powstałych w wyniku różnego rodzaju aktów wandalizmu. Tymczasem można by było przeznaczyć je na inne cele np. na dalszy rozwój infrastruktury turystycznej.

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

19 − pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.