Strona główna » KUKIZ „Samokrytyka (dla Michnika)”

KUKIZ “Samokrytyka (dla Michnika)”

by Świnoujście w sieci

 

Po sukcesie solowej płyty Kukiza, zatytułowanej „Siła i honor”, która oparła się wszelkim schematom gatunkowym, czy stylistycznym, a jednocześnie w błyskawicznym tempie zyskała status złotej, przyszedł czas na nieco lżejszy projekt.
Kukiz na „Zakazanych piosenkach” nie bawi się jednak w metafory, nie owija w bawełnę, tylko wali prostu z mostu. Bezkompromisowym treściom towarzyszy odpowiednia muzyka. To nie są pieśni biesiadne i beztroskie. To rockowy, mocno gitarowy, a jednocześnie charakterystyczny niepowtarzalnymi partiami dęciaków i instrumentów klawiszowych skład. Nic dziwnego, w końcu u boku Kukiza stoją starzy dobrzy znajomi, m.in. grający na klawiszach Krzysztof “Alladyn” Imiołczyk, a na gitarze Wojciech “Amorek ” Cieślak z zespołu “Kukiz i Piersi”.

Całość podparta jest mocną sekcją rytmiczną: bas – Grzegorz Zioła, perkusja – Łukasz Łabuś. Amorka na drugiej gitarze wspiera Jacek Kasprzyk. „Zakazane piosenki” to 12 gorzkich muzycznych pigułek, które nie każdy będzie chciał przełknąć. Ale jak to w przypadku lekarstw bywa, nie chodzi o smak, lecz o działanie – i dobrze jest wiedzieć, że istnieją jeszcze artyści, którzy wierzą, że muzyką można zmienić świat.

KUKIZ “Samokrytyka (dla Michnika)”
Wersja: radio edit
Composer: Pawel Kukiz / Wojciech Cieślak / Rafal Jezierski
Lyricist: Paweł Kukiz
Płyta: „Zakazane piosenki”
Premiera płyty: 4.11.2014

Zamów album „Zakazane Piosenki” razem z piosenką „Samokrytyka (dla Michnika)” już teraz na iTunes: http://myplay.me/1c37

Utwór dostępny także w:
Google Play: http://myplay.me/1c39
Empik.com: http://myplay.me/1c3a
Muzodajnia.pl: http://myplay.me/1c3b

Spotify: http://myplay.me/1c3c
Deezer: http://myplay.me/1c3d
WiMP: http://myplay.me/1c3e

T-Mobile: http://myplay.me/1c3f
PlayTheMusic: http://myplay.me/1c3g
Nokia: http://myplay.me/1c3h

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW