Strona główna » III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY PIĘCIOLATKÓW.Foto-Video

III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY PIĘCIOLATKÓW.Foto-Video

by Świnoujście w sieci

 

29 października 2014 r., o godz. 10.00 w Hali Sportowej, odbył się turniej sportowy na który przybyły dzieci ze świnoujskich przedszkoli. W imieniu organizatorów – wicedyrektor Przedszkola Miejskiego nr 10 ,,Kolorowy Świat” powitała wszystkich uczestników i gości na III Międzyprzedszkolnym Turnieju Sportowym Pięciolatków pod patronatem radnego Andrzeja Staszyńskiego.

Prowadząca Aleksandra Olszewska, powitała wszystkie drużyny i rozpoczęła turniej, w którym udział wzięło ok. 170 przedszkolaków.
W duchu sportowej rywalizacji przystąpiono do rozgrywania poszczególnych konkurencji. Dzieciom pomagała pani Edyta Krzysiek z Przedszkola Miejskiego nr 10 ,,Kolorowy Świat” oraz uczniowie kl. III a z Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza. We wszystkich konkurencjach czas mierzył i zliczał punkty pan Mirosław Matuszak – opiekun hali oraz prezes Klubu Sportowego ,,Uznam” – pan Jan Wesołowski, i dzięki ich pomocy udało nam się wyłonić zwycięzców.

pm10 (3)
Zawodników wspomagał doping rodziców oraz przedszkolaków, którzy tego dnia zasiedli na trybunach hali sportowej. Dzieci w trakcie rywalizacji wykazały się szybkością, zwinnością, sprytem i dużą kondycją fizyczną. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem podchodziły do wykonania każdej konkurencji, gdyż każdy chciał jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności.
Wyniki turnieju :
Przedszkole Miejskie 10 ,, Kolorowy Świat”- 29pkt
Przedszkole Miejskie nr 11 ,,Tęcza” – 25pkt
Miejskie nr 1 ,, Perełki Bałtyku” – 24pkt
Przedszkole Miejskie nr 7 – 23pkt
Przedszkole Miejskie nr 9 – 20pkt
Przedszkole Miejskie nr 5 ,,Bajka”- 19pkt
Przedszkole Miejskie nr 3 ,, Pod Żaglami” – 18pkt
Te wyniki to tylko zdobyte punkty, a tak naprawdę jednak liczy się dobra zabawa i możliwość spędzenia wspólnie czasu ze sobą. Wszyscy uczestnicy turnieju są przecież zwycięzcami. Nagrodzone zostały wszystkie drużyny, które tak samo cieszyły się z pucharów, dyplomów, medali oraz upominków. Medalami były odblaski, które dzieci mogą wykorzystać w różny sposób: przyczepić do kurtki, nosić jako medal czy przypiąć do swojego plecaczka. Medale – odblaski to wspieranie profilaktyki bezpieczeństwa w drodze do przedszkola. Mam nadzieję, że dzieci skorzystają z odblaskowych medali i wykorzystają je, szczególnie w okresie jesienno – zimowym.

pm10
Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy. Gorące podziękowania kierujemy do:
•Dyrektora OSiR Mariusza Fryski, za ufundowanie kolorowanek i kredek oraz opasek informujących o bezpieczeństwie nad wodą oraz miśków -odblasków;
• Radnego Andrzeja Staszyńskiego, za ufundowanie dyplomów dla każdego uczestnika;
• Prezesa Klubu Sportowego ,,Uznam”, Jana Wesołowskiego za ufundowanie pucharów i słodkości;
•Banku BGŻ – oddział Świnoujście, za ufundowanie odblasków na rower, opasek odblaskowych;
•Pani dr Edycie Tomaszek dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 2 oraz opiekunowi grupy uczniów pani Agnieszce Bartczak i uczniom kl. III a – za wolontariat i pomoc podczas sportowej imprezy;
• Koleżankom z Przedszkola nr 10, Edycie Krzysiek, Elżbiecie Łukomskiej i Wioletcie Szłapka, za pomoc podczas turnieju;
• Panu Mirosławowi Matuszowi, który pomagał przygotować halę do turnieju i wspomagał nas podczas konkurencji sportowych.

Przede wszystkim dziękujemy naszym zaprzyjaźnionym przedszkolom za przyjęcie zaproszenia i wzięcie udziału w naszej zabawie.
Pomysłodawcą, organizatorem i prowadzącą była Aleksandra Olszewska z Przedszkola Miejskiego nr 10 ,,Kolorowy Świat”.

Tekst: A. Olszewska

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152836718056974.1073742740.283752206973&type=3/” width=”550″/]

 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

11 − pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW