Diamentowe i Złote Pary w USC. Foto-Video

0 comment

Dziś (piątek) o godzinie 14.00 w sali USC odbył się Jubileusz Diamentowych i Złotych Godów

W gronie Czcigodnych Jubilatów.znaleźli się :

Państwo Czesława i Mieczysław Korkowie związek małżeński zawarli w Pieńsku, siedemnastego kwietnia tysiąc dziewięćset pięćdziesiątego czwartego roku, do Świnoujścia przyjechali w 1993r. z Kołobrzegu. Pan Mieczysław był piekarzem-cukiernikiem, Pani Czesława pracowała w handlu. Państwo Korkowie wychowali dwoje dzieci, mają troje wnucząt i sześcioro prawnucząt.

Państwo Teresa i Wacław Krawczykowie, do Świnoujścia przyjechali z początkiem lat pięćdziesiątych, najpierw Pan Wacław, a po ślubie dołączyła Pani Teresa. Za chwilę do miasta przyjechali dwaj bracia Pani Teresy Julian i Marcin. Julian Krawczyński został jednym z dyrektorów prężnej w owych czasach „ODRY”. Państwo Krawczykowie całe swoje zawodowe życie związali z „ODRĄ” z tego właśnie przedsiębiorstwa przeszli na emeryturę. Wychowali syna mają trzy wnuczki i jednego prawnuka. Prowadzą aktywne życie spotykają się z rodziną i przyjaciółmi, wiele czasu, od wczesnej wiosny do późnej jesieni, spędzają na działce.

DSC_6452

Państwo Luba i Mieczysław Kiersztynowie związek małżeński zawarli drugiego maja tysiąc dziewięćset sześćdziesiątego czwartego roku w Iłowej. Państwo Kiersztynowie wychowali czworo dzieci, mają dziewięcioro wnucząt. Pani Luba pracowała w Uzdrowisku Świnoujście, w ZOZ-ie i Spółdzielni Mieszkaniowej. Pan Mieczysław w PPDiUR ”Odra”, w PLO i PŻB.

Państwo Włodzisława i Eugeniusz Morgielowie, związek małżeński zawarli dwudziestego piątego kwietnia tysiąc dziewięćset sześćdziesiątego czwartego roku w Żychlinie. Przyjechali do Świnoujścia w 1966r. Państwo Morgielowie wychowali dwoje dzieci – dwie córki, mają jednego wnuka. Pani Włodzisława prowadziła kiosk ruchu, Pan Eugeniusz pracował w Komendzie Portu Wojennego był zawodowym żołnierzem.

Państwo Krystyna i Leszek Paprzyccy związek małżeński zawarli dwudziestego drugiego sierpnia tysiąc dziewięćset sześćdziesiątego czwartego roku w Świnoujściu. Pan Leszek przyjechał do naszego miasta w 1950r. wraz z rodzicami. W Świnoujściu ukończył szkołę podstawowa i średnią, następnie podjął studia na wydziale rybackim Akademii Rolniczej w Szczecinie . Kariera zawodowa prowadziła od Urzędu Morskiego poprzez „ODRĘ” do „Żeglugi Świnoujskiej”. Pani Krystyna do Świnoujścia przyjechała w 1964r.
Rozpoczęła pracę w Powiatowej Radzie Narodowej w Wydziale Rolnictwa. Po zmianach ustrojowych pracowała w Urzędzie Miasta w Świnoujściu w 1995r. odeszła na emeryturę. Państwo Paprzyccy wychowali córkę Ewę, która zmarła tragicznie w 2007r. Mają troje wnucząt i dwóch prawnuków Tymoteusza i Wojciecha.

DSC_6426

Państwo Janina i Jan Ryńscy, związek małżeński zawarli dwudziestego pierwszego września tysiąc dziewięćset sześćdziesiątego trzeciego roku. w Świnoujściu. Po ślubie wyjechali do Krakowa. W 1990r. wrócili do Świnoujścia. Pan Jan pracował w PPDiUR „Odra” , „Transoceanie” i na statkach pod obcą banderą. Pani Janina, z wykształcenia plastyk, pracownikiem M.Z.B.M. Państwo Ryńscy wychowali dwoje dzieci, mają dwoje wnucząt.

Państwo Maria i Józef Siatkowscy, związek małżeński zawarli trzynastego czerwca tysiąc dziewięćset sześćdziesiątego czwartego roku w Międzyzdrojach. Do Świnoujścia przyjechali w 1971r. Pani Maria pracowała w „Warcie” i szpitalu, Pan Józef w Nadmorskim Przedsiębiorstwie Budowlanym i PŻM-ie. Państwo Siatkowscy wychowali dwoje dzieci, mają trzech wnuków.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152826429146974.1073742730.283752206973&type=1/” width=”550″/]

 


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=